Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu

  • 1
  • 8605
Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu
Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu
Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu
Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu
Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu
Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu
Kamil Adnan Güner Beykoz'da İYİ Partili oldu

Daha önce yıllarca CHP'de siyaset yapan Kamil Adnan Güner İYİ Parti rozeti taktı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde yıllarca siyaset yapan ve Beykoz Belediyesi Meclis üyeliği görevinde de bulunan Kamil Adnan Güner İYİ Parti Beykoz Teşkilatına katıldı.

Kavacık'ta bulunan İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlık binasında İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun katılmış olduğu bir programda İYİ Parti saflarına geçen Kamil Adnan Güner birde açıklama yaptı. İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir'in birlik beraberlik çağrısı yaptığı konuşmasının ardından Kamil Adnan Güner'e rozet takan İl Başkanı Buğra Kavuncu, Beykoz'un bir siyasi değerini İYİ Parti'ye katmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Devletin birliğini savunmak yurttaşlık görevidir

Kamil Adnan Güner ise açıklamasında,  siyaseti; parti örgütlerinin demokratik bir ortamda, özgürce hür iradelerini kullanması ve laik, ulus devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısını savunması olarak değerlendirdiğini kaydederek, bu politikanın yurttaşlık görevi anlayışıyla icra edilmesi gerektiğini söyledi.

Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda, hiçbir beklentisi olmadan ülkeye ve Beykoz halkına hizmet etmek amacıyla siyasi hareketin içinde olduğunu dile getiren Kamil Adnan Güner, "bu düşünce ve yapı içerisinde CHP çatısı altında çok uzun yıllar siyasetimi sürdürdüm. Çok güzel anılarım oldu. Dostluklar kazandım, iyi  kötü günlerim oldu. Acı yutkunduğum günlerde partinin birçok kademesinde görev  aldım." şeklinde konuştu.

Partimden ayrılma kararı verdim

Kolay değil, duygulanmamak  elde değil,uzun yıllar mücadele verdiğim partimden ayrılma kararı verdim. Beni sadece belirli muhit tanırdı. CHP sayesinde tüm Beykoz tanıdı. Kamil Adnan Güner olarak geldim, kırmadan dökmeden gidiyorum. Bugüne kadar birlikte siyaset yapmış olduğum partili arkadaşlarıma , mahalle birim ve başkanlarına, ilçe başkanlarımıza, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarımıza, il başkanlarımıza ve yönetimlerine Genel Merkez ve Genel Başkanlarımıza teşekkür ederim.

Bizler büyük bir mücadeleye gönül vermiş küçük erleriz.

Bugüne kadar parti içi ve parti dışı ayrı ayrı mücadeleler verdik. Ben kırmamayı, dökmemeyi ve birleştirici olmaya özen gösterdim. Önemli olan gönüllerde güzel bir iz bırakabilme olduğuna inandım. Sevgiyi ve saygıyı önde tuttum. Bu vesile ile üzerimde emeği olan herkesten helallik istiyorum.

Saldırı değil, eleştiri yapmalıyız

Partili dostların bilmesi gereken(daha doğrusu) uyulması gereken en önemli konu kişilerin hadlerini bilmeleri, eleştirilmesi gereken konularda saldırı ve hakaret içeren yaklaşımların parti içi kutuplaşma ve kavgalar neticede, bizlerin halkımızla yakınlaşmayı ve kaynaşmamızı engellemekte, bu yüzden oy fakirliği çekilmektedir düşüncesindeyim.

Sevginin, samimiyetin ve güvenin olmadığı bir ortamda başarı sağlanabilir mi. Bu mümkün mü?
 

Elbette olması gereken kaynaşmış bir vücut halinde görev yapmaktır. Ağır ekonomik baskılar altında ezilen, sadaka ekonomisine boyun eğmek zorunda bırakılmaya çalışılan halkımıza,ülkemizin nereye savrulduğu belli olmayan bir ortamda, aile içi şiddetin arttığı, kadına şiddetin arttığı, toplumun değer yargılarının kaybolmaya yüz tutmuş bir dönemde Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği yolda medeni toplum yaratabilme mücadelesi ancak liyakatin, sevginin ve samimiyetin olduğu bir ortamda verilebilir.

Çok doğru bulduğum bir tespit var

"Söz ve davranışın uyumlu, eylemin cesaretli olduğu, halkına güven veren, tutarlı bir liderlik emperyalizmin korkusudur."

Bu nedenle, böyle bir ortamın olduğuna inandığım İYİ Parti çatısı altında daha verimli olacağıma ve  Genel Başkan Sayın Meral Akşener'in liderliğinde ülkeme ve Beykoz'umuza daha iyi hizmet verebileceğime inandığım için bu kararı verdim. Allah utandırmasın, hayırlı olsun.

Haber Merkezi

Hanefi Dilmaç, Beykoz’da A takımını belirledi
Önceki Hanefi Dilmaç, Beykoz’da A takımını belirledi
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (1 Yorum)

Erkan Özmen (3 yıl önce)

Cumhuriyet Halk Partisi adına büyük kayıp, İyi Parti adına büyük bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Hayırlısı olur inşallah Adnan abi tecrübeli bir siyasetçidir doğru ya da yanlış, tercih hakkını kullanmıştır. Her ne kadar üzülsek de bize de saygı duymak düşer.

Yorum Yaz