Kalp ameliyatı için ABD'den Beykoz'a geldi

  • Güncelleme: 19.06.2018 16:45
  • Okunma: 8119 kez
  • Yorum: 0
Bayram Yardım, uzun süredir yaşadığı ABD'de yaptıramadığı ameliyatını internetten bulduğu doktora yaptırmak için Beykoz'a geldi.
Kalp ameliyatı için ABD'den Beykoz'a geldi

Yaklaşık 30 yıldır Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Bayram Yardım önceki aylarda kalp rahatsızlığı nedeniyle Delaware başta olmak üzere bir çok ABD'li doktora gitti.

Ameliyatının göğüs kafesinden girilerek yapılacağını ve bunun daha riskli olacağını öğrenen Bayram Yardım bakın ne yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde sağlık çok pahalı olmasının yanı sıra sağlık teknolojisi giderek eskiyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Delaware eyaletinde yaşayan 41 yaşındaki Bayram Yardım, Kalp rahatsızlığı nedeniyle aort kapağı ve bir damardan ameliyat olması için Amerika'da bir çok hastane ve doktora başvurdu. Göğüs kafesinin kesilerek yapılması planlanan ameliyat hem göğüs kafesine zarar vermesi hem de ölüm riskini arttırması Bayram Yardım'ı korkuttu.

Bunun üzerine internetten Türkiye'de ki doktorları arayan Yardım Kavacık Medistate Hastanesi'nde Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doktor Mahmut Akyıldız'ı buldu.

Doktor Akyıldız, Amerika'da bile henüz kullanılmayan bir yöntemle Aort kapakçığına ve damara koltuk altından girerek kemiklere zarar vermeden ameliyat yapabileceğini belirtti. Daha önce buna benzer bir çok ameliyat yaptığını belirten Akyıldız hoca, Bayram Yardım'ı Türkiye'ye davet etti.

Yıllardır yaşadığı Amerika'dan ameliyat için Beykoz'a gelen Yardım, başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Ailecek restorant işleten Bayram Yardım bu duruma şaşırdığını Amerika'da teknolojinin gelişmesine rağmen sağlık alanında kendini geliştiremediğini belirtti.

"Beni Türk hekimlerine emanet edin"

Yardım "Türkiye'de ki doktorlarımız daha başarılı. Benim durumum gibi bir çok kişi var. Oysa Türkiye'de Mahmut hoca gibi isimsiz kahramanlar oldukça fazla. Atatürk'ün beni Türk hekimlerine emanet edin sözü aklıma geldi, ben Türkiye'de ki doktorları araştırdım. Mahmut Akyıldız'ı buldum. Sağolsun kısa sürede beni sağlığıma kavuşturdu. Amerika'da ameliyat olsaydım hem gögüs kafesim zarar görecekti, hemde 10 yıllık bir tedavi süreci yaşayacaktım. Hem de pahalı fiyata. Çünkü Amerika'da ki doktorlar Aort kapağının ardından 10 yıl sonra damar ameliyatı yapacaktı. Bu zaman içinde başka tedaviler uygulayacaklardı." dedi.

Haber Merkezi