Kahraman polise müdüründen ödül

  • 2014.09.10 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 11:53
  • Okunma: 7178 kez
  • Yorum: 0
İskelede, arkadaşıyla girdiği iddia sonucunda denize atlayan U.Ö.’yü kurtaran Polis Memuru Sabahattin Elçiçek’e Emniyet Müdürü Erkan Demirci ödül verdi.
Kahraman polise müdüründen ödül

Beykoz Belediyesi’nin önündeki iskeleden 80 metre açıktaki dubalara kadar yüzmek için iddiaya giren U.Ö ve N.Ç.’den U.Ö. geri dönemeyerek boğulma tehlikesi geçirmişti.

Kahraman Polis Memuruna teşekkür eden Emniyet Müdürü Erkan Demirci, “görevli arkadaşlarımız vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için her türlü fedakârlığı her zaman yapıyorlar. Ben yaptığı fedakarlık ve cesur davranışı için mesai arkadaşımı takdir ve tebrik ediyorum” dedi.

Konuyu Dost Beykoz’a anlatan Paşabahçe Polis Merkezi Arşiv Memuru Sabahattin Elçiçek şöyle konuştu, “olay günü sahildeki kalabalığı görünce olay yerine koştum. Denizde genç bir çocuğun boğulduğu söylenince deniz yüzeyine dikkatle baktım ve hava kabarcıklarının çıktığı yere atladım. İlk dalışımda boğulmak üzere olan genci bulamadım. Yanıma gelen bir tekneye çıkarak deniz yüzeyinden bir şeyler görmeye çalıştım ve üzerindeki gömleğin parlamasını fark edip tekrar daldım. Bu dalışımda yakasından yakalayıp tekneye çıkardım. Şuuru kapalıydı ve ilk müdahaleyi teknenin baş üstünde yaptım. Burada yuttuğu suyu büyük oranda çıkardım ve hemen olay yerine gelen ambulansla hastaneye gönderdik”.

Beykoz Devlet Hastanesi’nde halen yoğun bakımda tedavi gören ve hayati tehlikesi devam eden U.Ö.’yü kurtaran kahraman polis memuru Sabahattin Elçiçek’e Beykoz Emniyet Müdürü Erkan Demirci, teşekkür ederek plaket verirken, Polis Derneği’nin armağanı olan bir de cumhuriyet altını takdim etti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz