Kafkaslardan Beykoz'a uzanan lezzet evi

  • 06.05.2021 14:42
  • Güncelleme: 06.05.2021 14:55
  • Okunma: 6939 kez
  • Yorum: 0
Merhaba Sevgili okurlar; Sizlere pandemi sürecinde de sıkça ziyaret ettiğim sakin, huzurlu ve eşsiz lezzetler tadabileceğiniz bir yerden bahsedeceğim.
Kafkaslardan Beykoz'a uzanan lezzet evi

Hıngal Mantı Güneş' in Sofrası; Beykoz Çavuşbaşı ormanlarının arasında doğa ile iç içe muhteşem bir villada enfes lezzetleriyle, mantı severleri ağırlıyor.

 Gerek iç mekan tasarımı, gerek muntazam bahçesiyle kafa dinleyip sevdiklerinizle huzurlu vakit geçirebileceğiniz bu mekânı pandemi sürecinde de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Gerek hijyen konusunda, gerek mesafe hassasiyeti konusunda oldukça titiz davranılan bu mekana bir kez gelen vazgeçemiyor.

Melike ve Okan Sönmez çifti Hıngal Mantı Güneş'in Sofrası'nın temellerini ilk olarak Kısıklı' da attılar. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema Televizyon mezunu olan Melike Hanım, 20 yılı aşkın Sinema ve Televizyon sektöründe çalıştıktan sonra sektöre ara verip bir girişimcilik niyetinde bulunmuş. El becerisi ve el lezzetinin çevresinde sıkça takdir edildiğini ve beğenildiğini söyleyen Melike Hanım, İlk Dağıstan göçmenlerinden olan eşi Okan beyin de desteğiyle Kafkaslardan gelen bu lezzeti birçok kişiye tattırmak için ilk adımı attılar.

Hıngal Mantı, Çerkes kültüründe düğünler, davetler gibi özel günlerde yapılan geleneksel bir yemektir.  Melike Hanım;  Bir geleneği yaşatmak, kültürü ileriki nesillere aktarmak adına yaptıkları işin oldukça önemli olduğunu vurguluyor.

Güneş' in Sofrası, cafe restaurant olarak hizmet vermenin yanı sıra,  üretim sektöründe de oldukça aktif bir marka olmuş durumda. Çırağan Sarayı, Kız Kulesi ve Tanınmış Fransız Restoranları gibi büyük firmalara ürün satışları yapılmaktadır.

Güneş' in Sofrası’ nda, Hıngal mantının yanı sıra kahvaltı servisi, farklı lezzetler ve geleneksel tatlar da satışa sunulmakta.

Ailelerin uğrak yeri olan bu mekân; doğum günü organizasyonları, evlilik teklifi vb özel günler için de bir hayli tercih edilen şık ve nezih bir yer. Yasaklar sonrasında muhakkak ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Adres: Çiftlik, Cumhuriyet caddesi, Miraç sok. No:3

34830 Beykoz İletişim: 0216 326 46 35