Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…

  • 4
  • 19773
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…
Kadir Topbaş, Beykoz’a metro mu? Tabii ki Evet…

Halk oylamasına sayılı günler kala İBB Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Beykoz’un İncirköy Mahallesinde düzenlenen açık hava toplantısına katıldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen açık hava toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, “Güçlü Türkiye’nin arifesindeyiz. 16 Nisan bir milat. Tarihlerden sıradan bir tarih değildir.” dedi.

“Sözümüz yerde bırakmadık”

“Biz hiçbir zaman sözümüzü yerde bırakmadık. Söz bizi bağlar. Böyle gördük. Değişen bir Türkiye, dünyada ezber bozan bir Türkiye, savunma sanayi ile çok ciddi başarılara imza atıyor.” ifadeleriyle konuşmasına başlayan Topbaş, “El ele verip nasıl Çanakkale destanı yazdıysak, en gelişmiş silahların karşısında nasıl 15 Temmuz’da durduysak ve şehitler verdiysek gerektiğinde bu ekonomik savaştan da yenilmeden çıkabiliriz. Daha çok yapmamız gereken işler var. Güçlü Türkiye’nin arifesindeyiz. 16 Nisan bir milat. Tarihlerden sıradan bir tarih değildir. Günlerden sıradan bir gün değil, bundan sonra ki süreçle ilgili önemli bir süreç.” dedi.

Başkan olarak ben “tamam” diyorum…

1963 yılına kadar belediye başkanlarını halkın seçmediğini dile getiren Topbaş, Belediye Başkanlarının Meclise sorumlu olduklarını ve Meclisin dışarıdan veya kendi içinden birisini başkan seçtiğini söyledi. 1963’te çıkarılan bir yasa ile aynı yıl yapılan seçimlerde belediye başkanlarının doğrudan seçilmeye başladığına dikkati çeken Dr. Topbaş, “O günden bugüne sizinle bizim aramızda hiçbir engel ve mana kalmadı. Aniden karar veriyor, istediklerimizi, istenenleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Metro dendi, isteniyor mu? Evet. Beykoz’a metro mu? Evet. Bu ne demektir, işte başkan olarak da ben tamam diyebiliyorsam, başkanlık sistemi bu demektir. Beykozlu metro istiyor, başkan burada halkın talebi bu başkanlık sistemi de böyle bir şeydir. Beykoz’a Allah’ın izniyle metro gelecek. Böyle bir sistem olduğunda Türkiye’nin önünde hiçbir engel kalmaz. Karar verici insan ekibini kurar ve anında karar verir ve gereğini yapar. Türkiye böyle gelişir.” şeklinde konuştu.

Beykoz’a metro hayal dahi edilemezdi

Beykoz’da metronun hayal dahi edilemeyeceğini hatırlatan İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş, çocukluğunda Beykoz’a ulaşımın sıkıntılı olduğunu ve ancak ertesi gün dönebildiklerini söyledi.

Topbaş, şöyle devam etti: “Her yerde metro, her yere metro dedik. Hayal dahi edilemezdi, Beykoz’da metro sözü edilemezdi geçmişte. Çocukluğumda hatırlarım, biz Beykoz’a geldiğimizde yatıya kalırdık. İstanbul’a buraya geleceksin, geriye dönemezsin ki burada kalacaksın bir gün sonra geriye döneceksin. Şimdi bakın metrolardan konuşuyoruz. Allah nasip ederse şu anda proje aşamasında olan bir tünel Harem’den girecek, Küçüksu Çayırından çıkacak. Harem’den 14 kilometre.”

“Yaptığımız işler kolay işler değil. Bir ülke gibi İstanbul, dünyanın 124 ülkesinden nüfus olarak büyük. Ekonomi olarak 117 ülkesinden büyük. Bizim bugüne kadar Beykoz’a yaptığımız yatırımlar 1 katrilyon 700 trilyon eski hesapla. Metro’nun kilometresi 50 milyon dolar. Ama hamdolsun 13 yılda 98 milyar katrilyon yatırım yaptık ve yine hamdolsun ki belediyemizin devlete, bir kuruluş ve kurumlara bir lira borcumuz yok. Kasada paramız var.”

“Beykoz’un sıkıntıları sizinle ortadan kalkacak”

Açık hava toplantısında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te, “Nadide Beykoz’un büyümesi, yücelmesi için yürekten gayretlerinizle mümkün olacak. İnanıyorum ki sıkıntılar sizinle kalkacak, sizin emeklerinizle sizin göstereceğiniz yolla aşacağıma inanıyorum” şeklinde konuştu.

Beykoz özel bir yer…

Beykoz’un sahillerini yenileyerek, insan ruhuyla tanıştırdıklarını söyleyen Başkan, “insanlarımız Çubuklu-İstinye Boğaz Hattıyla, köprülerdeki trafiğe takılmadan rahatlıkla geçecek. İBB’nin katkılarıyla, Karlıtepe Mesire Yerini bize devredilecek, Karlıtepe Teleferik Hattı’nın da ihalesini bekliyoruz, en kısa sürede bu özel teleferik hattıyla Beykoz daha anlamlı olacak” dedi.

Yuşa’ya yeni güzel  bir cami yapacaklarını dile getiren Başkan Çelikbilek camin detalarını şöyle izah etti: Birçok insanı buraya çekecek olan müstesna bir yer olacak Yuia Tepesi… Alt katında kültür merkezi yer alacak. Referandum seçimi için, esnaftan tutun çalmadık kapı bırakmadık, sizler bizim arkamızda oldunuz. Cumhurbaşkanlığı Sistemiyle, bu topraklarda sizin dua ve desteklerinizle hâkim olacak. Ülkenin güvencesinin yanında, yardım bekleyen farklı millet ve devletlerin ümidi olan ülkemizde kardeşliğimiz daim olsun.”

Haber Merkezi

16 Nisan bir siyasi parti meselesi değil
Önceki 16 Nisan bir siyasi parti meselesi değil
Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (20-21 Mayıs 2024)
Yorumlar (4 Yorum)

murat (8 yıl önce)

Bugun 21 04 2017 Tarıhlı gazetedeki habere göre istanbula farklı yerlere metro mujdelerı var maalesef Beykoz yıne yok ama iyi yapıyolar Beykozlulara koyun gıbı guduyolar herkezı :)

çubukluyalı (8 yıl önce)

1kattrilyon 700 trilyon beykoz a yatırım yapılmış.gören varmı?nereye yapılmış ne yapılmış?buarada 2 sene daha metro muhabbetini unutun 2019 yerel seçimlerinden önce tekrar gündeme gelecek.milleti aptal yerine koymaktan birtürlü vazgeçmiyorsunuz.sırf beykoz ve istanbul un yerel yönetimleri yüzünden ak partiden soğumaya başladım..

dere (8 yıl önce)

başkan 10 sene önce kanlıca meydanında konuştuğu zaman da geliyordu tam 10 yıl geçti,,,,,yolu bulamadı.

Ramiz (8 yıl önce)

7 yıldır aynı laf.. Beykoz'a metro gelecek... Her seçim öncesi Beykozda başka bir şey dediğiniz yok. 2009 daki yerel seçimde metro gelecek dediniz. 2014te dediniz. 2017 seçimde yine diyorsunuz.. Lafta kalmasın bunlar.. Milleti aptal yerine koymayın.

Yorum Yaz