Kadir Gecesi’ne bile hatır etmemişlerdi…

  • 4
  • 10409
Kadir Gecesi’ne bile hatır etmemişlerdi…
Kadir Gecesi’ne bile hatır etmemişlerdi…
Kadir Gecesi’ne bile hatır etmemişlerdi…
Kadir Gecesi’ne bile hatır etmemişlerdi…

6. Dönem Meclis üyelerini Cumhuriyetköy’de toplayan Hayrullah Usta, Beykoz Belediyesi’nin Görele Mahallesi’nde vermiş olduğu iftar yemeğini provoke etmiş ve vatandaşın iftar sofrasını protesto etmesine neden olmuştu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, “fiyatları düşüreceğiz” çağrılarına rağmen Görele Mahallesi’nde vatandaşı örgütleyerek, hak kaybına uğramalarına yol açan CHP’nin eski Meclis üyesi Hayrullah Usta, 30 Mart Seçimleri’nde de kendine yer bulamayınca toparlama çalışmalarına başladı.

6. Dönem Meclis üyelerini Cumhuriyetköy’de toplayan Hayrullah Usta, Beykoz Belediyesi’nin Görele Mahallesi’nde vermiş olduğu iftar yemeğini provoke etmiş ve vatandaşın iftar sofrasını protesto etmesine neden olmuştu.

Bunun ardından, vatandaşları aydınlatmak amacıyla Yücel Çelikbilek’in bölgeye gitmesi de gerginliklere neden olmuş, küçük çaplı arbedeler yaşanmıştı. Seçimlerin yakın olması münasebetiyle, listelerde yer bulabilmek adına Beykoz Belediye Meclisi’nde yapmış olduğu bir konuşmada, fiyatlar düşmezse kendini yakacağını söyleyen Hayrullah Usta’nın bu politikası, birçok vatandaşın, 2B arazilerinin Beykoz Belediyesi’ne devrini beklememesine nedenve arazisini Milli Emlak’tan satın almasına yol açmıştı. Milli Emlak’tan arazisini satın alanların başını ise yine Hayrullah Usta çekmişti.

 Fiyatlar arasında yaşanan korkunç fark bölgede birçok vatandaşı mağdur ederken, bu vatandaşların imdadına da yine Yücel Çelikbilek yetişti. Çelikbilek, Meclis’te görüşülen torba yasaya, arazisini Milli Emlak’tan satın alan vatandaşlar için bir kanun maddesi koydurarak, arazilerin Beykoz Belediyesi’ne devrini sağladı. Bu şekilde geçte olsa mağdur olan vatandaşlar için bir rahatlama söz konusu oldu.

30 Mart Seçimleri’nin üzerinden 6 ay geçmesinin ardından birlikte görev yaptığı Meclis üyelerini Cumhuriyetköy’de toplayan CHP’li eski Meclis üyesi Hayrullah Usta’nın konukları arasında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te vardı.

Burada bir konuşma yapan Usta,  “Bu akşam davetime icabet ettiğiniz için Sayın Başkanıma, Başkan Yardımcılarına ve 6. Dönem Meclis Üyesi kardeşlerime teşekkür ediyorum. Başta İmar Komisyonu Başkanı İbrahim Hocaoğlu’na verdiğimiz bir söz ve akabinde tüm meclis üyelerini kapsayan sözümüzün arkasında durduk ve 2-B ile ilgili çalışmaların mutlu sona ulaşmasıyla bu organizasyonu tertip ettik. Aslında biz 6. Dönem olarak güzel çalışmaların içerisine bulunduk” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te, “aslında Hayrullah kardeşimin belirttiği gibi bizler 6. Dönem olarak çok verimli çalışmaların altına imza attık. Bizler bu kentin, bu köyün çocuklarıyız. Beykoz’un mülkiyet sorununun çözümünde 6. Dönemin emeği büyüktür. Bunun neticesinde de Beykoz halkının teveccühüyle görevlerimize devam ediyoruz, hizmet etmeye devam ediyoruz.”  şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Türkiye’nin bitkileri Beykoz’da korunacak
Önceki Türkiye’nin bitkileri Beykoz’da korunacak
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (4 Yorum)

Emrah cat (10 yıl önce)

Hüseyin beyin yazmış olduğu yoruma katılıyorum dost Beykoz bu safer baya bir abarmis olayı...

HÜSEYİN OKUMUŞ (10 yıl önce)

Dostbeykoz ben boyle kolay kolay habere yorum yazmam lakin, Bu yaptığınız haberin hem genlerinde varım, hemde o aksamki ortamında varım. Hayrullah usta o gün bu eylemleri organize ettiyse bugun akp nin secim kazanmasinda faydasi olmuştur. Düne kadar 2b ile ilgili yapilan eylemler yucel celikbilegin de isine gelmistir.biraz acı olmustur tedirgin etmiştir, ama ekmeklerine yag sürmüştür. Buna istinaden bu haberdeki kamuoyuna verilen bilgi yanlistir .dostbeykoza yakismadi

yusuf kahraman (10 yıl önce)

DAHA DÜNE KADAR GÖRELE'DEKİ İFTARDA "BAŞKAN KAÇTI, CAMİYE SIĞINDI, CAMİYE AYAKKABILARIYLA GİRDİLER" GİBİ ÇİRKİN İFTİRALARLA KARALADIĞINIZ YÜCEL ÇELİKBİLEK VE EKİBİNİ NE ÇABUK BAĞRINIZA BASTINIZ! YANAR-DÖNERLİK TE BİR YERE KADAR BE ARKADAŞ. BARİ YEDİĞİNİZ HALTIN ARKASINDA DURMAYI BİLİN. YA DA ÇIKIN ADAM GİBİ ÖZÜR DİLEYİN ONDAN SONRA BU YALAKALIKLARI YAPIN.

ezgi (10 yıl önce)

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ?Bu nasıl haber başlığı böyle

Yorum Yaz