Kadinsen.com kurabiye tarifleri

  • Güncelleme: 21.01.2018 14:50
  • Yorum: 0
Kadinsen.com, kadınların neye ihtiyacı olduğunu bilen ve kadınlara özel bilgileri en özel bakış açıları ile sunan bir web sitesidir.
Kadinsen.com kurabiye tarifleri

Bu bilgilerden birkaçının kurabiye tarifleri, güzellik sırları, sağlıklı yaşam olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tabi ki bu kadarla sınırlı değildir ve kadınlara özel çok daha fazla bilgi bu sitede sizlere sunulmaktadır.

En özel misafirleriniz için mükemmel anlar yaşatacak olan birbirinden özel kurabiye tarifleri Kadınsen ile sizlerle buluşturuluyor. Hemen örnek bir kurabiye tarifini sizlerle paylaşalım. Çok kolay bir tarif olduğu için öncelikle uyaralım. Tarife başlamadan önce çay suyunu koyun. Çay demlenene kadar hazırlayabileceğiniz bu kurabiyeniz ile birlikte çay keyfini doyasıya yaşayın. Tereyağını, pudra şekerini ve tabi ki de un kullanarak hazırlayabileceğiniz bu kurabiyeyi pişirebilmeniz için 170 dereceye hazırlanmış fırına ihtiyacınız olacaktır.

Ben kendim kurabiyeyi çok sevdiğim için böyle ballandıra ballandıra anlatıyorum. Bu kurabiyeyi siz de deneyin ve sevdiklerinize ikram edin. Hatta bizi de çağırın birlikte yiyelim J

10 dakika hazırlama süresi olan, 20 dakikada pişen 25 adet un kurabiyesi için, 250 gr. Tereyağına, 1 su bardağı pudra şekerine, 3,5 su bardağı una ihtiyacınız olacaktır. Tereyağının dolaptan yeni çıkarılmış değil oda sıcaklığında bir müddet bekletilmiş olması önemlidir. Hamurun ise ele yapışmayacak kıvama gelinceye kadar yoğurulması önemlidir. Bunun için bir miktar daha un ilavesi yapabilirsiniz.

Pişirirken de çırpılmış yumurta akına kurabiyenizi batırdıktan sonra dilerseniz ceviz kırıklarına bulayarak tepsiye dizebilirsiniz. Hemen bu eşsiz un kurabiyesinin nasıl yapılacağını da anlatalım. Yukarıda belirtilen malzemeler un kurabiyesi için hazırlanmalıdır. Hazırlıkları tamamladıktan sonra oda sıcaklığındaki tereyağını geniş bir kaba boşaltın. Pudra şekeri ilave edip birlikte krema kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bir taraftan da un ilave ederek karıştırmaya devam edin. İstediğiniz kıvama gelen karışımı dondurma kaşığı ile yağlı kağıt serilmiş tepsiye koyabilirsiniz. Daha önceden hazırladığınız fırında pişirmeye başlayın. 15 dakika sonra çıkartın, bir miktar ılımasını bekleyin ve afiyetle yiyin.

Daha birçok tarifin yanı sıra güzellik sırları, sağlıklı yaşam ile ilgili tüyolar için www.kadinsen.com sitesini takip ediniz.

 

Anahtar Kelimeler: Kurabiye, Tarif, Sağlık, Yaşam, Güzellik, Sır