Eğitim

Kadın sorunları Beykoz Lojistik'te ele alındı

Kadın sorunları Beykoz Lojistik'te ele alındı
09.05.2016 19:47
| | |
10221

Foto galeri Video galeri

Beykoz Üniversitesi olmaya hazırlanan Lojistik MYO'nun Halkla İlişkiler ve Tanıtım II. Sınıf Öğrencileri, bitirme projesi kapsamında bir söyleşi düzenledi.

Bitirme projesi kapsamında Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) bir söyleşi organizasyonu yapan üniversite öğrencileri, kadın sorunlarını gündeme taşıdı. Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken ile Kadıköy Kadınlar Birliği Başkanı Sema Kondu'nun katıldığı programda, kadınların yaşadığı sorunlar ele alındı ve toplum içerisindeki rolü sorgulandı.

Beykoz Lojistik MYO Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nüket Güz'ün de yer aldığı ve zaman zaman kendine has üslûbuyla da renk kattığı programın sonunda, katılımcılara plaket verildi. Sümeyra Akçay, Damla Payver ve Burak Çakar adlı öğrencilerin emekleriyle gerçekleştirilen "Kadına Işık Yak" adlı söyleşiyi ise ilçeden yalnızca Dost Beykoz takip etti. Öte yandan söyleşi öncesi İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Üflemeli Çalgılar Bölümü'nden Araştırma Görevlisi Ceren Dirik ve Tuğçe Çetin'in 'yan flüt' ile gerçekleştirdiği mini konser, büyük bir ilgiyle izlendi.

'Kadın sorunlarının ele alındığı söyleşi, oldukça verimli geçti'

Kadının kadına destek olması ve daha aydınlık bir dünya için yola çıkan Beykoz Lojistik MYO öğrencileri, Prof. Dr. Betül Çotuksöken'i ve Kadıköy Kadınlar Birliği Başkanı Sema Kondu'yu Kavacık'ta ağırladı. Okulun konferans salonunu dolduran öğrenciler, Prof. Dr. Betül Çotuksöken'in toplum içerisindeki kadının konumu ve durumunu anlatan söyleşisini dinledi. Programda Sema Kondu da özellikle 'kadın sığınma evlerinin' eksikliğine vurgu yaparken, buralarda kalan kadınların ise kısa süreli konaklamanın ardından zorluklarla başbaşa bırakıldığı 'erkek egemen dünyanın' içerisine itildiği süreci değerlendirdi.

Zaman zaman sahneye çıkarak, öğrencilerinin dikkatini söyleşiye yoğunlaştırmayı başaran Beykoz Lojistik MYO Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nüket Güz, tiyatral bir sunumla salondakilere seslendi. Programın sonunda söyleşi için Beykoz'a gelen Prof. Dr. Betül Çotuksöken ve Kadıköy Kadınlar Birliği Başkanı Sema Kondu, okulun Öğretim Üyeleri tarafından plaketle ödüllendirilirken, öğrenciler tarafından çiçek de sunuldu. Konuklara sorular sorarak, kadınların yaşadığı sorunları derinlemesine anlamaya çalışan Beykoz Lojistik MYO öğrencileri ise konferans salonundan oldukça donanımlı bir şekilde ayrıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Lojistik, Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Prof. Dr. Nüket Güz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"