Kadın Meclisi’ne ilgi giderek azalıyor

  • Güncelleme: 29.11.2007 00:11
  • Okunma: 7581 kez
  • Yorum: 0
Kadınların yönetimde söz sahibi olabilmesi amacıyla Beykoz Belediyesi Kent Konseyi kararıyla oluşturulan Kadın Meclisi’ne ilgi giderek azalıyor.
Kadın Meclisi’ne ilgi giderek azalıyor

Başkanı Nevin Çalışkan yönetiminde ikinci toplantısını yapan Kadın Meclisi’ne ilk toplantıya nazaran ilginin daha az olmasına rağmen 3/1’lik çoğunluk sağlandığı için toplantıda ön görülen maddeler gündeme alındı.

Toplantıda yapılan yoklamanın ardından Kadın Meclisi komisyon başkanlarına söz verilerek hazırlamış oldukları raporlar okundu.

İlk olarak söz alan Sosyal Birimler Başkanı Sebahat Kesmen; Poyrazköy’de Türkiye Yardımseverler Derneği’ne ait olan ormanlık bölgede çıkan yangın sonucunda kullanılamaz hale gelen bölgenin tekrar ağaçlandırılmasını yada başka bir yer gösterilip ağaçlandırılarak, Türkiye Yardımseverler Derneği’nin adının verilmesini isteyerek, bu konuda Kadın Meclisi üyelerinden destek istedi.

İlk toplantıda Beykozluların spor yapabilmesi için halka açık alanlara jimnastik aletlerinin konulmasını teklif olarak sunan Eğitim Komisyonu Başkanı Nimet Kaşıtoğlu, belli yerlere de olsa bu teklifin hayata geçirilmesinden duymuş olduğu memnuniyeti dile getirerek, Beykoz’a birde özellikle kadın sığınma evinin acilen yapılmasını istedi.

Sokak köpeklerinden duyulan rahatsızlıkları gündeme getiren Berrin Olcay ise, “Bütün belediyelerin sokak köpeklerini yakalama ekibi var fakat Beykoz Belediyesi’nin yok. Bu tür durumlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yakalama ekipleri geliyor onlarda sadece 1-2 köpeği yakalayarak gidiyor. Bu konuda Beykoz Belediyesi bence çalışmıyor ve görevini tam yapmıyor” dedi.

Özürlüler Komisyon üyesi Necla Güney’de ÖFD Başkanı Serap Beşer ile görüştüğünü ve Belediye Meclis Salonu’na özürlülere ait giriş yeri olmadığı için toplantıya gelemediklerini kendisini söylediğini ifade ederek, engelliler için acilen giriş yerlerinin yapılmasını ve görme özürlüleri içinde okuma günleri düzenlenmesi gerektiğini kaydetti.

Haber Merkezi