Kadıköylife’nin kapağında bu kez Adalar var

  • 0
  • 5873
Kadıköylife’nin kapağında bu kez Adalar var
Kadıköylife’nin kapağında bu kez Adalar var
Kadıköylife’nin kapağında bu kez Adalar var

Her sayısında Kadıköy ve Anadolu yakası için önemli bir konuyu “kapak” yapan Kadıköylife bu sayısını Adalar’a ayırdı.

Kadıköy Life Dergisi’nin merakla beklenen yeni sayısı yayınlandı.

İSTANBUL’UN DÜNYALARA DEĞİŞİLMEZ GÜZELLİĞİ, HUZURU ARIYOR!

Başta sakinleri olmak üzere, yabancıların yüksek sesle “doğanın ödülü” olarak dillendirdiği Marmara’nın gerdanlığı Adalar için etkili, doğru ve kalıcı bir planlama yapılmasının gerekli olduğu konuşulmaya başladı. Başta Adalar’ın köklü yerlileri olmak üzere, Belediye Başkanı Atilla Aytaç ile yapılan özel röportajın da yer aldığı dergi sayfalarında Adalar hakkında pek çok yeni bilgi yer alıyor.

İSTANBUL’UN DOĞAYA AÇILAN PENCELERİ…

Kapak dosya haberinin önemine değer katan Sertaç Kayserilioğlu ise, Adalar’ı İstanbul’un doğaya açılan penceresi olarak yorumladı. Kayserilioğlu, sizler için kaleme aldığı ve büyük bir hayranlıkla okuyacağınız yazısına şöyle başladı: “Onlar onca yıpratılmaya rağmen İstanbulumuzun doğaya açılan pencereleridir. Kınalı’sı, Proti’si ile, Burgaz’ı, Antigoni’si, Heybeli’si, Halki’si ile, Büyük’ü, Prinkipo’su, Sedef’i, Neandros’u ile de adeta İstanbul’un nefesi… Ve de ne yazık ki, bir güzel İstanbul’un günümüze kalmış son sayfiyeleri…”

AKİF HAMZAÇEBİ: VATANINI EN ÇOK SEVEN, İŞİNİ EN İYİ YAPANDIR…

Kadıköy Life’ın röportajlar bölümünde de son derece önemli isimler var. İşte bunlardan biri TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi; “Benim için vatanını en çok seven kişi, işini en iyi şekilde yapan kişidir. Herkes işini çok iyi yapmaya çalışırsa ve yaparsa, kalkınıp büyüme şansımız o denli yüksek  olacaktır” mesajı verdi.

HİLMİ TÜRKMEN: GENÇLER İÇİN KAYNAKLARIMIZI SEFERBER ETMEYE HAZIRIZ…

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kadıköy Life sayfalarına verdiği özel röportaj ile konuk oldu. Türkmen’in, Üsküdar’da gerçekleşen projelerin büyük bölümünün gençlere yönelik olduğu sorusuna; “Onlar Türkiye’nin geleceği, kaynaklarımızı onlar için sonuna kadar seferber etmeye hazırız” demesi hoşumuza gitti.

TAYFUN BAYAR: EĞİTİM MUTLAKA ÖZELLEŞMELİ…

Ataşehir Amerikan Kültür Koleji Kurucusu Tayfun Bayar, arkadaşımız Tolga Küçük’ün “Son yıllarda eğitim sistemi çok ciddi değişiklikler geçiriyor. Bu değişim kimi zaman da karışıklıklara yol açıyor” sorusuna; “Devlet milli eğitim ile ilgili yükü mutlaka üzerinden atmalı. Milli Eğitim mutlaka özelleşmeli” dedi.

FARUK PEKİN: TURİZM LÜKS DEĞİL, HERKESİN İHTİYACI…

Türkiye’nin önde gelen gezi tasarımcısı Faruk Pekin’in, “Turizm hiçbir zaman lüks olarak görülmemeli. Her hanenin ihtiyacıdır. En düşük ücretli çalışandan en yüksek gelir seviyesindeki insana kadar herkesin dinlenmeye ihtiyacı vardır” demesi, bir kez daha haklılığını ortaya koyacak gibi görünüyor.

KADIKÖY LIFE MAGAZİN YİNE DOPDOLU…

Kadıköy Life Dergimizin sizlerin isteği üzerine yayınlamaya başladığı Magazin bölümü, bu sayıda da dopdolu olarak karşınızda. 24. İstanbul Caz Festivali için ülkemize gelen, Paco de Lucia anısına düzenlenen konser öncesi duayen sanatçının birlikte çalıştığı ustalar, O’nu Kadıköy Life Magazin okurları için anlattı. Yılların sanatçısı Edip Akbayram, “Sevgiyi paylaşmazsak insanlık biter” derken; kuzeyin tatlı fırtınası Resul Dindar ise “Ben yalnızca şarkı söylemek istedim. TV’lere çıkıp meşhur olmayı amaçlamadım” şeklinde konuştu. Yeni nesil sanatçılarımızdan Berk Ercan da, içindeki fırtınalardan beslendiğini dile getirdi.

SAĞLIK, YAŞAM SAYFALARI, ÖZEL HABERLER, CEMİYET HABERLERİ…

Kadıköy’den Gebze’ye, Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya kadar kültür-sanat etkinlikleri, sağlık haberleri ile birlikte 160 sayfalık dergi sayfalarında özgün haberler, özel röportajlar ve cemiyet haberleri de yer alıyor. Düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir?, kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz & Ağustos 2017 sayısı sayfalarında.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Dergilik, www.b-publisher.com ve dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life Dergisi, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Gergedan Kitabevi, Can Kabalcı Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

Haber Merkezi

Şehit babası Beykoz’dan haykırdı:
Önceki Şehit babası Beykoz’dan haykırdı:
İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Sonraki İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi