Kadıköy Belediye Başkanı, Başkan Aydın'ı neden aradı?

  • 0
  • 9101
Kadıköy Belediye Başkanı, Başkan Aydın'ı neden aradı?

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Beykoz Belediye Başkanı Aydın'ı arayarak olayın iyi niyetlerinin dışında gerçekleştiğini söyledi.

Beykoz Belediyesi resmi sosyal medya hesabından akşam saatlerinde Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne ilişkin bazı açıklamalar yapıldı.

Açıklamada, "Bugünkü gösterici taşımacılığı yapan belediye Kadıköy Belediyesi oldu. Kadıköy Belediyesi’nin “Görevli” aracıyla Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’mize gelen göstericiler, hasta hayvan aracımızın kapılarını izinsiz açarak, tedavi için getirilen hayvanları salma teşebbüsünde bulundu. Girişimleri engellenen göstericiler ardından provokasyonlarına devam etti ve eylemleri bittikten sonra Kadıköy Belediyesi'nin görevli aracıyla geri döndü. Bu provokasyonu gerçekleştiren şahıslar ve örgüt hakkında hukuki süreç başlatıldı. Küçükçekmece Belediyesi’nin ardından, provokasyon niyeti taşıyan göstericileri taşıyan Kadıköy Belediyesi bize bu eylemlerin örgütlü ve talimatlı olduğunu kanıtlamıştır." ifadeleri kullanıldı.

Bu açıklamaların ardından Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ı aradı.

Odabaşı, Aydın'a olayın bilgileri dışında ve iyi niyetleri suistimal edilerek gerçekleştiğini söyledi.

Murat Aydın ile Şerdil Dara Odabaşı arasında gerçekleşen telefon görüşmesine ilişkin Beykoz Belediyesi'nin sosyal medya hesabından şu paylaşım yapıldı:

"Kadıköy Belediyesi’ne ait görevli aracın eylemcileri Beykoz'a taşıdığını yönelik paylaşımımız üzerine Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Belediye Başkanımız Murat Aydın’ı arayarak olayın bilgileri dışında ve iyi niyetleri suistimal edilerek gerçekleştiğini belirtmiştir. Sayın Şerdil Dara Odabaşı'nın ifadesine göre bir grup mama dağıtmak için otobüs istemiş ancak bu otobüsle eylem yapmaya Beykoz’a gelmiştir. Eylemci grubun Kadıköy Belediyesi’ni yanılttığının anlaşılması üzerine konuyla alakalı paylaşımımız kaldırılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız."

Haber Merkezi

Beykoz 1908 gençleri hafta içinde beraberlikte yetindi
Önceki Beykoz 1908 gençleri hafta içinde beraberlikte yetindi
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz