Güncel

Kader Gür’e yeni görev…

Kader Gür’e yeni görev…
01.03.2016 21:30
| | |
6105

19 yıldır Sağlık Bakanlığı personeli olan ve son 9 yıldır Beykoz Devlet Hastanesi’nde görev yapan Kader Gür, (SAĞLIK-İŞ) İş Yeri Temsilciliğine getirildi.

19 yıldır Sağlık Bakanlığı personeli olan ve son 9 yıldır Beykoz Devlet Hastanesi’nde görev yapan Kader Gür, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası İş Yeri Temsilciliğine getirildi.

Beykoz Devlet Hastanesi Basın Enformasyon Bürosu’nda görev yapan ve Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (SAĞLIK-İŞ) Genel Merkez Yönetim Kurulu kararıyla iş yeri temsilciğine getirilen Kader Gür sendika üyesi olan bazı işçilerle bir araya geldi.

Bundan sonraki yol haritasının belirlenmesi konusunda fikir alışverişi yapılan toplantıda açıklamalarda bulunan Kader Gür, işyeri temsilciliğine işçi arkadaşlarının tamamının desteğini alarak getirilmiş olmasının kendisi açısından çok önemli olduğunu ve görev yaptığı süre içinde bu güvene layık olmaya çalışacağını kaydetti.

İnsan emeğinin her şeyin üstünde olduğunu ve ailesinin geleceğine yönelik endişe taşıyan insanların, önceliğinin her zaman “ekmek mücadelesi” olduğunu kaydeden Gür,  bu nedenle kendisinin ve ailesinin güvende olmadığını düşünen insanların diğer konularda da sağlıklı karar veremeyebileceğinin altını çizdi.

Kader Gür, çalışan işçiler olarak siyasi görüşünün “ekmek mücadelesinin” önüne geçemeyeceğini bu nedenle işçilerin birlik beraberliğe ve samimiyete son derece önem vermeleri gerektiğini söyledi.

Güçlü siyaset karşısında hak arama mücadelelerinin eskisi gibi yapılamadığını, bu durumun oluşmasında siyaset yapma arzusu olan sendikacılarında büyük oranda etken olduğunu dile getiren Gür, insanların emeklerinin sömürülmesine hangi siyasi görüş ve hükümet olursa olsun asla izin verilemeyeceğini dile getirdi.

Önümüzdeki günlerde yine işçilerden oluşturacakları bir heyet ile Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası’nın Ankara’daki Genel Merkezi’ni ziyaret edeceklerini dile getiren Gür, hizmet alım yoluyla istihdam edilen personelin yargıya intikal eden haklarına yönelikte bilgi edineceklerini kaydetti.

SAĞLIK-İŞ Anadolu Şube Yönetim Kurulu Üyesi Gürsel Baş’ında katıldığı toplantıda; ağırlıklı olarak kurumlar arasındaki ücret farklılıkları, fazla mesai gereksinimleri ve kurum içindeki idarecilerin keyfi uygulamalarından kaynaklanan sorunlar konuşuldu.

1963 yılında, Merhum Mustafa Başoğlu tarafından kurulan ve hali hazırda Genel Başkanlığı’nı Hasan Öztürk’ün yürüttüğü Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası’nın, Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2015 verilerine göre 5600 üyesi bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı dışında, özel sağlık kuruluşlarında da çok sayıda üyesi olan Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası’nın Beykoz Devlet Hastanesi’nde ise hizmet alım yoluyla istihdam edilen personelle birlikte 120 üyesi çalışıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Devlet Hastanesi, Kader Gür, Temsilci, Toplantı, Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası, SAĞLIK-İŞ, Gürsel Baş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"