Son Dakika

Kaçak ilaç operasyonunda kanser ilaçları yakalandı

  • 2
  • 11584
Kaçak ilaç operasyonunda kanser ilaçları yakalandı
Kaçak ilaç operasyonunda kanser ilaçları yakalandı
Kaçak ilaç operasyonunda kanser ilaçları yakalandı
Kaçak ilaç operasyonunda kanser ilaçları yakalandı

Alınan bir ihbarı değerlendiren Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekipleri, Beykoz Paşabahçe'de bir eczaneye baskın düzenledi...

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği baskına, İl Sağlık Müdürlüğü'nden yetkililer ve Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri de eşlik etti.

Eczanenin 10 metre ilerisinde bulunan bir kapıdan geçen ekipler, içerisinde yüzbinlerce lira değerinde ilaç bulunan 'gizli bir depoya' ulaştı. Buradaki binlerce kalem ürünü tek tek sayan yetkililer, koliledikleri ilaçlar çok yer tutunca bir ambulans taşımak zorunda kaldı. Kaçak olduğu anlaşılan ürünlerin Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildiği öğrenildi.

Beykoz İlçe Sağlık Müdürü Dr. Berk Topuz'un ifadelerine göre İhbar üzerine eczanenin 'gizli' deposuna gelen görevliler, burada kanser ve organ nakil tedavisinde kullanılan ve piyasada binlerce liraya alıcısı bulunan 'kayıt dışı' ilaçla karşılaştı. Yaklaşık 2 saat boyunca bu ilaçları saymakla uğraşan Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, sayım sonunda ilaçları kolilemek için de yoğun çaba sarf ettiler.

Usulsüz olarak elde edildiği ve SGK sistemine kayıt edilmediği anlaşılan ilaçlar, kolilendikten sonra geniş yer tutunca ambulansla taşındı. İlk tespitlere göre bin 500 ve son tespitlere göre ise yaklaşık 3 bin ilaç ve ecza maddesine İl ve İlçe Sağlık Birimi yetkilileri gözetiminde el konuldu.

Öte yandan söz konusu eczanenin sahibinin İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in baldızı, Şive Zaloğolu olduğu öğrenilirken, çalışan bir kalfa ile eczacı Zaloğlu'nun ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürülüğü'ne götürüldüğü kaydedildi. Haklarında ise 'nitelikli dolandırıcılık' kapsamında işlem yapılacağı bildirildi.

Haber Merkezi

Paşamandıra'da cip dereye uçtu
Önceki Paşamandıra'da cip dereye uçtu
Beykoz’un Çınarları bir günlerini engellilere ayırdı
Sonraki Beykoz’un Çınarları bir günlerini engellilere ayırdı
Yorumlar (2 Yorum)

rafet AKSARI (8 yıl önce)

Bu kadar vicdansızlık olamaz, hele sağlık üzerine çalışan hastane, eczane bunu yapıyorsa yazıklar olsun size...Bu kadar vicdansızlık, bu kadar duyarsızlık olamaz. Yahu zaten Türk insanı bir çok yerden sömürülüyor. Hiç değilse sağlıktan yapmayın. Tabii insansanız.

mehmet ali çebi (9 yıl önce)

devlet hastanesinde doktorlar hasta olmadan ilaç yazıyor eczaneler kendi kazancını attrıyor buna engel olunması lazım hastane tarafında yönlendirme çok var beykoz devlet hastanesi yetkilileri bu önlemleri alsın tüm hastaneler alsın hatta kalfalar hastaneye sokulmasın dr. sadece baktığı hastalara ilaç yazsın nüfus cüzdanı uymayana barkod verilmesin

Yorum Yaz