Jandarma Beykoz'da kurbanlıkları denetliyor

  • 16.07.2020 12:12
  • Güncelleme: 15.02.2022 11:11
  • Okunma: 6761 kez
  • Yorum: 0
Jandarma ve Jandarma Trafik Timleri ile İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Beykoz'da kurbanlık hayvanları kente girişlerinde denetliyor.
Jandarma Beykoz'da kurbanlıkları denetliyor

Beykoz Riva'daki hayvan sevk kontrol noktasında İstanbul'a getirilen kurbanlıkların bulunduğu tırları çevirerek uygulama yapan ekipler, sevk raporu, hayvanların kan analiz raporu ve kulak küpeleri kontrol ediliyor.

İstanbul'a girişlerine izin verilen kurban taşıyan araçlara yönelik Kuzey Marmara Otoyolu Riva bölgesindeki kontrol noktasında Jandarma Asayiş ve Jandarma Trafik timlerinin de katılımıyla geniş çaplı kontrol yapılıyor.

Ekipler çalışmalarını emniyet, zabıta ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle de koordineli olarak sürdürürken, sevk edilen hayvanların mevzuat gereği hazır bulundurulması gereken belgeleri de kontrol ediliyor.

Jandarma ekipleri, araçlarda bulunan hayvan sahipleri ve araç sürücülerine, kurban pazarlarında uymaları gereken kuralları da hatırlatıyor.

Kurban pazarlarında hayvan satışı yapacak kişilere de fiziksel mesafeye dikkat edilmesi, maske takılması, kurban pazarlığı sırasında tokalaşılmaması, para alışverişinde eldiven kullanılması ve yanlarında mutlaka dezenfektan bulundurulması için uyarılar yapıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz