İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor

  • 0
  • 6415
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor
İYİ Parti’ye Beykoz’da ilgi artıyor

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Beykoz’da tüm kesimlerin bir arada olduğu bir kahvaltı programı organize etti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu’nun katıldığı programa yoğun ilgi gösterilirken, Beykoz’un genel sorunları masaya yatırıldı.

Beykoz’da birçok STK, spor kulübü ve mahalle muhtarının bir arada olduğu sabah kahvaltısındaki açılış konuşmasında İlçe Başkanı Akif Taşdemir davetlerine gösterilen nezaketten dolayı konuklarına teşekkür etti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ise konuşmasında genel bir çerçeve çizerek, Haydarpaşa Lisesi’nde okuduğu sırada arkadaşlarıyla ara sıra Beykoz’a geldiğine değindi.

Sorunlar yumağındaki bir Beykoz

“Yıllar içinde gelinen noktayı, sorunlar yumağındaki bir Beykoz'u görmek bizi de üzmekte. Üstelik İmar Sorununu çözmeye de kimsenin niyeti de yok. Beykoz'da işsizlikten evlenemeyen binlerce genç ve bunun yanı sıra aynı sorun nedeni ile boşanan bir kitle var, çatırdayan binaların varlığını çok iyi biliyorum” diye konuşan Nuhoğlu, “Beykoz artık bir Üniversite Kenti olmalı, Turizm, Balıkçılık ve Tarım gibi alanlara önem verilmeli. Beykoz'da yaşanan sorunların belirlenmesi ve çözümü için Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Muhtarlar, Ak Sakallılar kısacası Beykoz'da yaşayanlar toplanmalı. Biz iyi parti olarak sahaya inmiş durumdayız. Seçimlerden önce yaşanacak iktidar değişikliği öncesinde bizler ne yapabileceğimizi bilmeliyiz. Bu anlamda bu tür toplantıları ve Beykozlular ile buluşmalarımızı devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Nuhoğlu şöyle devam etti: “Külliyede 13 uçak var bunlardan biri bile satılsa 50 tane yangın söndürme uçağı alınır. Artık vidalar, cıvatalar gevşedi, ne kadar sıkarlarsa sıksınlar yalama oldu... AK Partiye destek verenler bile yorgun olunduğunu görmekte, artık toparlanmalarına da imkân yok. Toplum nazarında en hazır parti olarak İyi Parti, millete umut veren lider olarak da kadın ve gençlere verdiği önem ile Merak Akşener gösterilmekte. Bugün gazetelerin 3. sayfa haberlerine bakıldığında toplum olarak yaşananlar ortada, uykuda öldürülen kişiler ve aile faciaları her gün haber olmakta, oysa Türk Milleti bu duruma gelmeyi kesinlikle hak etmiyor. AK Parti iktidarında gençlerin geldiği durum da ortada...18-19 yaşlarında siyasetten nefret eden bir kitle, ülke sorunlarına duyarsız ve uzak duran, kutsal dinimize bile nefret ile bakar hale gelmiş bir gençlikten bahsediyorum.”

Toplantıda konuklarda duygu düşüncelerini ifade etmek amacıyla söz aldı:

Hayrullah Usta, “2023’e kadar Beykoz’a metro gelmeli”

Beykoz Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 2023 Seçimleri’ne kadar Alzaymır Hastanesi yapılması, kreş ve çocuk bakım evleri, yaşlı bakım evinin yanı sıra metronun Beykoz'a da gelmesi gerektiğini ifade etti.

Beykoz'da gençlerin, çocukların spor yapabilecekleri spor salonlarına, yüzme havuzlarına ve diğer tesislere ihtiyaç duyulduğunu da ifade eden Usta, İBB Meclisinde gündeme gelen Beykoz'a ilişkin planlara ret oyu verilmemesi gerektiği düşüncesinde olduğunu söyledi.

Halil İbrahim Dilmaç, “Planlar kötü”

Çavuşbaşı sakinlerinden Halil İbrahim Dilmaç ise yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılan Görele ve Çavuşbaşı Mahallesini ilgilendiren İmal Planlarında son derece kötü bir durumun olduğu iddiasında bulunurken, hiç yoktan iyidir düşüncesinde olanları da kınadığını ifade etti. Dilmaç, İyi Parti Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu'ndan bu planları TBMM de dile getirmesi talebinde bulundu.

Hayrettin Şenol, planlara birilerine rant kapısı

Çiftlik Mahallesi Muhtarı Hayrettin Şenol ise son açıklanan İmar Planlarının mahallede oturan vatandaşların aleyhine olduğunu kendi oturduğu bina örneği ile belirtirken bu planlar ile birilerine rant kapısı aralandığını söyledi.

Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu

Konuşan Türkiye'yi özlemişiz, biran önce Demokratik Parlamenter sisteme geçilmeli, eski kuvvetler ayrılığını içeren yönetim anlayışı geri getirilmeli. Bu konuda mücadele içinde olunmalı. Öte yandan bir Belediye Başkanı düşünün ki görevde iki buçuk yılı geride bırakmasına karşın burada bulunanları da dahil ederek konuşuyorum kendisinden randevu alabilen birileri var mı? diye düşünüyorum. Benden önce konuşanlardan Hayrullah Usta başkanımızın da ifade ettiği gibi Beykoz'da Spor Salonuna büyük ihtiyaç bulunmakta. Bu sebeple ki Basketbol ve Voleybol Takımlarımız olmasına karşın salon yokluğundan Beykoz dışında Kartal ilçesinde salon bulabildik. Şunu ifade etmek isterim ki spor yapan insandan ne terörist ne de anarşist çıkar, vatanını devletini milletini seven insanlar çıkar.

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı İsmet Konca

Beykoz İlçemizin 45 mahallesinde de ayrı, ayrı problemler mevcut. Beykoz geçmiş yıllarda direniş ve mücadele yaşanan bir ilçe konumundaydı. Mesela 2B konusu Beykoz'da çözüme kavuşmuş ise bunu bütün Siyasi Parti İlçe Başkanlarının mücadelesine borçluyuz, istemeseler de çözmek zorunda kaldılar. Öte yandan da Beykoz'un yaşadığı problemleri iyi bilen Sivil Toplum Kuruluşları olsun ayrı ayrı kurumlar olsun gelen siyasilere verilmek üzere dosyaları hazır etmeli, ayırt etmeden her kurum, oluşum ve yapı için bunu yapmalarını istiyorum.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu

Beykoz İlçesinde Mahalleler nezdinde yapılan ilaçlama faaliyetlerinin yetersiz kaldığına dikkatleri çeken Hüsnü Kolcu, bu konuda ilgili yerlerin uyarılmasını istedi.

BİSK Başkanı Asım Özdemir

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ise Beykoz İlçesinde 42 aktif sporun içinde olan toplamda 58 Spor Kulübünün bulunduğuna dikkat çekip pandemi sürecinde spor kulüplerinin çok sıkıntılar çektiğine vurgu yaptı. İlçe sporunun sadece futboldan ibaret olmadığını söyleyen Özdemir değişik spor dallarında gerek ülke gerekse de uluslararası müsabakalarda derece yapan birçok sporcunun bulunduğunu söyleyerek özellikle spor salonlarına olan ihtiyacın had safhada olduğunu belirtti.

Haber Merkezi

Beykoz’da bir okul depreme karşı yeniden yapılacak
Önceki Beykoz’da bir okul depreme karşı yeniden yapılacak
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi