İttifakın Beykoz kanadı en büyük sitemi MHP'ye yaptı

  • 5
  • 10313
İttifakın Beykoz kanadı en büyük sitemi MHP'ye yaptı
İttifakın Beykoz kanadı en büyük sitemi MHP'ye yaptı
İttifakın Beykoz kanadı en büyük sitemi MHP'ye yaptı

SP ve BBP'nin ittifakını, Melih Perçin ve Selman Yücel İLK KEZ ve SADECE Dost Beykoz'a değerlendirdi

Seçim listelerinin saat 17.00 itibariyle teslim edilmesiyle, Saadet Partisi (SP)'nin ve Büyük Birlik Partisi (BBP)'nin ittifak yaptıkları ortaya çıktı. SP'li Mustafa Kamalak ve BBP'li Mustafa Destici, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, güçlü bir kadro hedeflediklerini ancak 'üçlü ittifak düşüncelerinin' gerçekleşmediğini söyledi. Dost Beykoz, BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin'e ve SP İstanbul SKM Başkanı Selman Yücel'e gerçekleşen ittifakı sordu. Her iki partili de Dost Beykoz'a önemli açıklamalar yaparken, en çok eleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oldu.

Aynı zamanda Dost Beykoz yazarı da olan Melih Perçin, Haber Merkezi'nin sorularına içtenlikle yanıt verdi. İttifakın 1. Bölge Adayları'ndan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın 1. sırada olduğunu belirten Melih Perçin, BBP'li Osman Tüfekçi'nin ise 2. sırada olduğunu kaydetti. 1. Bölge'den 3. sırayı bir SP'li alsa da 4. sırada bir başka BBP'li olan Mustafa Mican'ın yer aldığını anlatan Melih Perçin, "Son derece ilkeli bir ittifak oldu" şeklinde konuştu. İttifakın kurulmasının perde arkasını da Dost Beykoz'a anlatan Melih Perçin, şunları söyledi:

Melih Perçin: “MHP, randevu bile vermedi!”

"Biz MHP'den randevu istedik ancak bize randevu bile vermediler. Aslında bu ittifakı MHP'nin de içinde olduğu üçlü bir ittifak şeklinde düşünmüştük. MHP, SP ve BBP bir arada olmalı, dedik. Genel Başkanımız Mustafa Destici, 'Şimdi değilse ne zaman?' şeklinde bir açıklama yaptı. Biz MHP'ye şartsız ittifaka 'Evet' dedik. Hatta Yeniçağ Gazetesi de böyle bir ittifakın çok hayırlı olacağını yazdı. Ancak MHP davete icabet etmedi."

Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan diğer bir isim ise Beykoz Belediye seçimlerinde SP'den Başkan Adayı olan Selman Yücel'di. "Bu ittifak, Milli Cephe temeli gibi bir ittifak olmuştur" diyen Selman Yücel, ittifakı, 'Memleketin kendi öz değerlerini savunan kadroların birlikte hareket eylemi' olarak tanımladı. Aynı zamanda SP İstanbul SKM Başkanı da olan Selman Yücel, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Selman Yücel: “Helal 3, haram 5’ten büyüktür!”

"BBP, Milli Görüşe uygun bir partidir. BBP, tabanı ve misyonuyla Milli Görüş'e çok yakındır. Bu memleketin kardeşlik hukuku ekseninde değerlerini savunan siyasi kadroları destekleyenler, 7 Haziran günü zaten tercihini yapacaktır. Bu birlikteliği görüp de oy veren ve oy vermeyen vatandaşlarımız ise 'Keşke MHP de bu çizgide olsaydı' diyerek, hayıflanacaklardır. İnşallah bu ittifakın bereketini Allah verecektir. Biz hep şunu söyleriz ki, 'Helal 3, haram 5'den büyüktür'. Biz buna inanan insanlarız. Ülkemizin kendi dinamiklerinin, kendi milli değerlerinin ortaya çıkmasını sağlayacak bu ittifak için inşallah hayırlısı olur."

Haber Merkezi

Kavrak Ailesi AK Parti listesinde
Önceki Kavrak Ailesi AK Parti listesinde
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (5 Yorum)

EKREM KARALİ (10 yıl önce)

GAYRİ MİLLİ İTTİFAK MI? PENSİLVANYA PROJESİ Mİ? NE KADAR KOMİK VE ZORAKİ DURUŞ İTTİFAKI DAHA DÜNE KADAR CAMİDE AYNI SAFTA NAMAZ KILMAKTAN BİLE KAÇINAN İKİ MARJİNAL PARTİYİ ACABA KİM VE NİÇİN BİR ARAYA GETİRDİ DİYE DÜŞÜNMEDEN EDEMİYORUM. GERÇİ BİLMESİ GEREKENLER BU SORULARIN CEVAPLARINI ÇOK İYİ BİLİYORLAR. PENSİLVANYA MAALESEF RAHAT DURMUYOR. BU İKİ MARJİNAL TABANLA BİRLİKTE ÇOK ÇEŞİTLİ EMİR ALTI GURUPLARI C.BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE ORGANİZE EDEREK 14 PARTİ YE ORTAK ÇATI ALTINDA TOPLAMIŞLARDI. SONUÇ HÜSRAN.

cenk (10 yıl önce)

Oyum ittifaka iki kardeşin yardımcısı Allahtır . Hayırlı olur inşaallah.

avni özcan (10 yıl önce)

oylarımız ittifaka barajları yıkacağız

erdi biçer (10 yıl önce)

oylalarımız saadet partisi itifakına

Nizamettin Bilir (10 yıl önce)

Oylarımızla ve Dualarımızla SaadetBüyük Birlik İttifakını destekliyorum.

Yorum Yaz