Siyaset

İttifak, Beykoz'dan Yenikapı'ya köprü oldu

İttifak, Beykoz'dan Yenikapı'ya köprü oldu
01.06.2015 00:51
| | |
6511

SP-BBP İttifakı için Beykoz'dan yüzlerce vatandaş Yenikapı'ya gitti.

Genel Seçimler için bir araya gelen Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP), Yenikapı'da Büyük İstanbul Mitingi düzenledi. Beykoz'dan da SP ve BBP'liler denizyoluyla Yenikapı'ya giderek, burada binlerce kişinin olduğu mitinge katıldı.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin birlikte kürsüye çıktığı İstanbul Mitingini, kalabalık bir grup takip etti. Gezi Olayları'nın 2. yıldönümü nedeniyle Yenikapı-Hacıosman arasında çalışan metronun kapalı olması, partililere oldukça zor anlar yaşattı. Büyük İstanbul Mitingi'ni Dost Beykoz'a değerlendiren BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin ise "Çok büyük bir kalabalık vardı bugün İstanbul Mitingi'nde... Bu seçimde SP ile kurduğumuz ittifaktan dolayı çok umutluyuz. İnşallah İstanbul başta olmak üzere tüm ülkede başarılı sonuçlar alacak ve 8 Haziran'da Meclis'e gireceğiz" şeklinde konuştu.

Beykoz'dan hareket eden SP ve BBP'liler Yenikapı'daki İstanbul Mitingi'ne katıldı. Merhum Necmettin Erbakan ve merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun da anıldığı mitinge, Mustafa Destici ve adaşı Mustafa Kamalak el ele kürsüye çıktı ve partilileri selamladı. SP-BBP İttifakı'nın İstanbul 1., 2. ve 3. Bölge Milletvekili Adaylarının da tanıtıldığı günde, Saadet Partisi ve BBP Bayrakları bir arada sallandı. Konuşma yapan İttifak Liderleri ise Hükümete ve AK Parti'ye yüklenerek, politikalarını ve icraatlarını eleştirdi. Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici, ittifakın başarıya ulaşmasından dolayı inançlı olduklarını kaydederek, "Büyük birlik içindeki Saadet'e gel. Milli sanayi, m illi uçak diyorsan, oyunu Saadet'e ver" şeklinde konuştu.

‘Ferhat Taşdemir, Genel Başkanı ile fotoğraf çekindi’

Öte yandan Beykoz'dan Yenikapı’ya giden Saadet Partililer arasında SP Yenimahalle'nin yakından tanıdığı Ferhat Taşdemir de vardı. SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile bir araya gelen Taşdemir, Beykoz'daki ittifak çalışmaları hakkında Mustafa Kamalak'a bilgi verdi ve Genel Başkanı ile hatıra fotoğrafı çekindi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İttifak, BBP, SP, Melih Perçin

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"