İtfaiye tam zamanında geldi

  • 2014.09.13 00:00
  • Güncelleme: 04.11.2021 14:52
  • Okunma: 8716 kez
  • Yorum: 0
Soğuksu Mahallesi Ede Sokak'ta meydana gelen yangında facianın ucundan dönüldü.
İtfaiye tam zamanında geldi

Beykoz Soğuksu Mahallesi'nde akşam saatlerinde başlayan yangın, büyük bir paniğe neden oldu. Etrafında ağaçlar ve hemen bitişiğinde evler bulunan yangın yerinden, hemen ‘Alo İtfaiye 110’ arandı. Kavacık'tan hareket eden 3 araç sadece 9 dakika sonrayangına müdahale etmeye başladı. Zamanında gelen itfaiye sayesinde facianın kenarından dönülürken, tedirgin mahalleli de rahat bir nefes aldı.

Soğuksu Mahallesi Ede Sokak'ta bulunan evde Hicabi Çende badana hazırlığı yapıyordu. Kablo yanıyor sandığı kokuyu takip eden talihsiz vatandaş, evinin çatısının yandığını görünce, can havliyle kendisini dışarı attı. Yangın sırasında içeride başka bir kişinin olmaması can kaybını önlerken, itfaiyenin hızlı bir şekilde hareket etmesiyle yalnızca bir oda ciddi zarar gördü. Dost Beykoz olarak içeriye kadar girdiğimiz evde söndürme çalışmaları henüz tamamlanırken, tavandan ve duvardan yüksek derecede bir sıcaklığın gelmeye devam ettiği de gözlendi. İtfaiye yetkilileri, soğutma çalışmalarına hemen başlayarak, binanın ısısını düşürmeye çalıştı.

Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu'nun yangının başladığı dakikalarda apar topar olay mahalline gelerek, acılı vatandaşlarla yakından ilgilendiği anlaşıldı. Mağdur olan ev sahiplerini sakinleştiren Muhtar Aydınoğlu, yaraların sarılması için de elinden geleni yapacağını kaydetti.

Öte yandan Dost Beykoz olarak görüştüğümüz itfaiye yetkilileri de aslında yangınlara 5 dakika içinde müdahale edebilecek bir yapıda olduklarını ancak sokak aralarına yanlış park edilen araçlardan dolayı gecikme yaşadıklarını belirtti. Beykozlu vatandaşları bu tür acil durumlar için İtfaiye araçlarının geçişine olanak sağlayacak şekilde araçlarını park etmeleri yönünde uyaran yetkililer, bu yangın için 3 araçla Kavacık İtfaiye’den geldiklerini, daha sonra Beykoz İtfaiye’den de 4 araçlık bir desteğin daha olay yerine tam zamanında ulaştığını söyledi.

Haber Merkezi