İstifa etmeden 3 gün önce Beykoz'daydı

  • Güncelleme: 01.11.2019 10:51
  • Okunma: 11239 kez
  • Yorum: 2
AK Parti'den istifasıyla gündeme gelen İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu istifasından 3 gün önce Beykoz'da önemli bir ziyaret yapmıştı.
İstifa etmeden 3 gün önce Beykoz'daydı

25 Ekim 2019 günü Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ı ziyaret eden Mustafa Yeneroğlu, daha önce çeşitli eleştiriler yapmış ve 28 Ekim'de de AK Parti MKYK üyeliğinden istifa etmişti.

MKYK üyeliğinden istifasının ardından AK Parti Genel Merkezi'ne davet edilen Mustafa Yeneoğlu'na, Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın partiden istifasını istediği bildirildi. Bunun üzerine AK Parti'den istifa eden Yeneroğlu bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında, Türkiye'nin demokratikleşmesi noktasında önümüzde ciddi meselelerin olduğunu, bunların aşılması konusunda AK Parti'nin tekrar kuruluş ilkelerine, ideallerine dönmesi gerektiğini, tekrar özgürlükçü, katılımcı, çoğulcu bir demokrasi noktasında yeni bir Türkiye tasavvuruyla yol alınması gerektiğini kaydeden Yeneroğlu'nun istifasından 3 gün önce Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ı makamında ziyaret etmesi dikkati çekti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun kendisini ziyaretini sosyal medya hesabından paylaşarak, "Mustafa Yeneroğlu'na ziyaretleri için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Mustafa Yeneroğlu, AK Parti'den istifa etmeden bir gün önce twitter hesabından şu ifadeleri paylaşmıştı:

'İdarenizde bulunduğumdan beri kimin sırtına vurmuşsam, işte sırtım, gelsin vursun, kimin malını almışsam, işte malım, gelsin alsın' diyen Peygamberin ümmeti değiliz sanki, adaletle emrolunmamışız, bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten üstün değilmiş, sanki hesap günü yokmuş gibi...

Bir kişinin bile haksız yere mağdur edilmesi küçük kıyametimiz olması gerekirken bir hukukçu olarak adım kadar eminim ki, onbinlerce insan haksız yere cezaevinde ve/veya ihraç edilmiş. Artık hukuksuzluklar kanıksandı,vicdanları köreltti,toplumu kemiriyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Naim Sözen (3 ay önce)

Bayburt, Bay urt olalı böyle sürpriz görmedi. İYİ OLMADI.. REİS ten ozür dile, yuvana dön... Bizi, Hemşerilerini, seçmenlerini dikkate al .

abuuzeeya (3 ay önce)

Belki haklı bir sebebi vardı belki yoktu ama Beykoz ziyareti de bu sürecin kıyısındaysa eminiz ki bu samimi bir istifa ve göz yumulamayacak, sindirilemeyecek bir adaletsizliğe tepkidir. En nihayetinde sabah evden çıkıp akşam evimimize dönebiliyorsak şanslı sayılabilecek bir gün geçirmişizdir ve o toplumda yaşıyoruz bir de kazasız belasız şu yağışları atlatsak bizden iyisi yok beykozlu olarak

Yorum Yaz