Makaleler

İstemezuk giller Orkestrası...

14.01.2017 13:39
| | |
3813

Böyle bazı olay, nesne ve düşünceleri  tek kelimeyle özetleyen örneklemeler vardır ya hani kişiden kişiye değişen, benim için de siyasetin karşılığı tam olarak Piyano (!)

Amaç ses çıkarmak ise herkes çıkarabilir. Anlamlı ve dinlenebilen sesleri bir araya getirmek ‘uzmanlık’ istiyor(!)

Yeni Türkiye’nin ‘yenilenen’ Anayasa sürecinde CHP’nin yaptığı tek şey piyanoya dokunmak(!) Ses çıkarmak, sadece ses çıkarmak. Öyle incelerden de değil, en kalın tuşların en yüksek perdesinden, en bas tonuyla dokunuyor piyanoya! Dayanabilirseniz çıkardıkları tüm seslere kulak verin; olabildiğine kalın, alabildiğine çirkin, bir o kadar zıt(!)

Her fırsatta  halkı ‘sokak kavgalarına’ davet edenlerin, Millet’in temsil edildiği Meclis’te   gönüllü olarak talip oldukları temsiliyeti efendice yapmalarını beklemek de büyük haksızlık(!). ‘Millet’in kürsüsünü talan etmişler, birilerini ısırmışlar vs. olur/olacak  o kadar(!). ‘Dişini tırnağına katmak’ deyimine hayat veriyorlar. ‘Ak Partiye ‘diş’ geçiremiyoruz demezler artık...

Tutarsız olanların tek tutarlı duruşu var; Hükümetin getirdiği her şeye ‘HAYIR’ demek...

Neye karşı olduklarını  biliyor musunuz?  Varsa bir tanıdığınız sorun!

Yeni(lenen) Anayasa’nın nesine karşılar?

‘Millet’in temsil sayısının 550 den 600’ çıkmasına mı, Seçilme yaşının on sekize indirilmesine mi? Millet’e mi güvenmiyorlar, hemen her sıkıştıklarında sokağa dökmeye çalıştıkları gençliğe mi? Nesine karşılar bir sorun. Rejim mi değişiyor, hilafet mi geliyormuş yeni anayasa ile bir sorun(!) Partili Cumhurbaşkanı’na mı karşılar,  Halkın seçmesine mi? Yoksa Türkiye’nin kendi yönetimini Türkiye’nin halklarının seçmesine mi? Neye karşılar bir sorun? Ve sorun;  Eklenen  Elli vekil Fransa’dan,  Cumhurbaşkanını seçecek halk da  Almanya’dan olması şartıyla bu iki maddede uzlaşabilir miyiz(!)

Bu günün zorlu mücadelesinde destek olanları da  köstek olanları da tarih not edecek!  Sokakta, Borsada, Klavye üzerinde, Meclis’te terör eylemi yapan da , yaptıran da tarih kitaplarının arasında sıkışıp çürüyecek!

Milletin önünde eğilenlerle  döviz karşısında Türk Parasından daha çok değer kaybedip küçücük kalan siyasetçileri de unutmayacağız!

Siz hangi notadan vurmak isterseniz vurun... Biz 10. Yıl Marşına kulak verip ‘Yeni Türkiye’ yolunda ilerliyoruz...

Anahtar Kelimeler:

Diğer Yazıları
Dahası

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"