İşte Beykoz’daki rezilliğin perde arkası

  • 02.08.2018 20:16
  • Güncelleme: 02.08.2018 20:20
  • Okunma: 48599 kez
  • Yorum: 0
Ülke gündemine oturan Beykoz’daki tecavüz olayıyla ilgili üç gün boyunca kayıp olan kız çocuğunun emniyette verdiği ifadeye Dost Beykoz ulaştı.
İşte Beykoz’daki rezilliğin perde arkası

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında ilk etapta 9 kişi gözaltına alınmıştı. Daha sonra nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından Ceza Muhakemeleri Kanununun 100’üncü maddesinin 1. ve 3. bendi gereği 6 kişinin tutuklandığı olayla ilgili ilk ifadeler ortaya çıktı.

Dost Beykoz ifadelere ulaştı

Geçtiğimiz hafta Çarşamba akşamı evinden kaçarak arkadaşlarıyla buluşan Y.Y. isimli 12 yaşındaki kız çocuğunun hastanedeki kontrollerinde birçok kez taciz ve tecavüz bulgularına rastlandığı öğrenildi.

2005 doğumlu Y.Y. adlı şahıs verdiği ilk ifadesinde evden kaçtığı akşam bir arkadaşıyla birlikte Kavacık Hasan Yavuz mevkiindeki parka doğru yürürken içlerinden G.O.’nun da bulunduğu üç arkadaşının geldiğini ve yarım saat kadar birlikte oturduklarını belirtti.

“Y.E.’nin Beykoz’daki evine gittik”

Y.Y., ifadesinin devamında bu üç arkadaşının ayrılmasının ardından şu anda tutuklu bulunan Y.E., C.Y., Ö.Y., ve soruşturma sırasında serbest bırakılan B.D.’nin geldiğini ve daha sonra Y.E.’nin Beykoz sınırları içerisinde bulunan evine gittiklerini anlattı.

“Y.E. ve C.Y. ile zorla birlikte oldum”

Y.E.’nin evine gittikten bir saat sonra uyumak için bir odaya geçtiğini anlatan Y.Y., “Y.E. odaya geldi. Burada üzerime çıktı. İki bileğimden tutarak beni yatağa uzattı. Beni soyarak ilişkiye girdi. İlişkiye girdiğinde ağrı hissettim. Canım acıdığı için çek git dedim. Yaklaşık 5-6 dakika durdu. Daha sonra C.Y., geldi. Y.E. odadan çıkmak zorunda kaldı. C.Y. de benimle ilişkiye girdi. Aynı şeyleri C.Y.’ye de söyledim. C.Y. bana Y.E. ile yaptığım için onunla da yapmamı söyledi. Bağırmalarımı bizimle birlikte evde bulunan Ö.Y., O.B., B.D., duyuyordu, kimse müdahale etmedi. C.Y. çıktıktan 4-5 dakika sonra Ö.Y. geldi. İlişkiye girmemi istedi. O sırada O.B. içeri geldi, kızıp ne yapıyorsunuz siz dedi.” ifadelerini kullandı.

“Polisin geleceğini duyunca evden çıkarttılar”

Daha sonra eve polisin geleceğini ve kendisini evden çıkarttıklarını belirten Y.Y., ilk olarak Burunbahçe’deki parkın oraya gittiklerini, oradan da önce Hayal Kahvesi’ne daha sonra da Soğuksu Parkı’na geldiklerini belirtti.

“…elinde uyuşturucuyla geldi bana da içirdiler”

Daha sonra Y.E.’nin evine geldiklerini söyleyerek, “Ö.Y., Y.E.’nin evde olmadığını söyledi. Beni tekrar Y.E.’nin evine götürdüler. Y.E.’yi evde görünce Ö.Y., Y.E.’nin birazdan gideceğini söyledi. Sonra Y.E. dışarı çıktı. 15 dakika sonra elinde uyuşturucuyla geldi. Bana da içirdiler. Biraz kötü oldum. Sonra odaya uyumaya girdiğimde Y.E. peşimden geldi. Benimle yine ilişkiye girdi. İçtiğim madde nedeniyle iyi hissetmiyordum. Karşı koyamadım.” dedi.

İfadesinin sonunda Y.Y., “Benim kayıp olduğumu bilmelerine rağmen beni polisten ve ailemden kaçıran mağduriyetime sebep olan G.Y.S., O.B., M.A., B.D., G.D. Ö.Y. isimli şahıslardan, benimle zorla ilişkiye giren C.Y. ve Y.E.’den davacı ve şikayetçiyim. Diğer ismini saydıklarımdan herhangi bir şikayetim yoktur.” diye konuştu.

Y.Y., sağlık raporu almak istediğini ve ailesinin kendisine psikolojik baskı yapacağını düşündüğü için kuruma yerleştirilmek istedi.

C.Y. ve Y.E. suçlamaları reddetti

Şu anda tutuklu bulunan C.Y. ile Y.E., verdikleri ifadelerinde Y.Y.’nin kendilerine yönelik suçlamalarını redderek her hangi bir cinsel ilişkide bulunmadıklarını ve olayla ilgilerinin bulunmadıklarını söylediği öğrenildi.

Daha önce 4 kez evinden kaçan Y.Y.’nin mahkeme kararıyla devlet koruması altına alındığı, soruşturma kapsamında ise arkadaşı S.A. adlı 2001 doğumlu genç kızın da ifadelerine başvurulduğu öğrenildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz