İşte Beykoz’daki o kazanın dehşet anı

  • Güncelleme: 07.03.2020 16:00
  • Okunma: 17977 kez
  • Yorum: 0
Emre Öztürk’ün (29) kullandığı otomobil Beykoz'da, önce seyir halinde olan başka bir otomobile, ardından da iki motosiklete çarpmıştı.
İşte Beykoz’daki o kazanın dehşet anı

Beykoz’da, 165 promil alkollü olduğu iddia edilen Emre Öztürk’ün (29) kullandığı otomobil, önce seyir halinde olan başka bir otomobile, ardından da iki motosiklete çarpmıştı.

Kazada, özel güvenlik görevlisi olan ancak yeni aldığı evinin borcunu ödemek için ek iş olarak Beykoz Kavacık’ta ki pizza firmasında motosikletli kurye olarak çalışan 2 çocuk babası Bayram Malkoç (40) hayatını kaybetmiş, iki kişide yaralanmıştı.

Kaza anının görüntüleri ortaya çıktı…

Kazanın ardından kullandığı otomobilin plakasını sökerek kaçmaya çalışan Emre Öztürk, vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Adliyeye çıkartılan Öztürk, tutuklandı.

İBB Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde Karacaahmet Mezarlığı’nda özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 2 çocuk babası Bayram Malkoç (40), bir yıl önce Pendik’te aldığı evin taksitlerini ödemek için ek iş olarak Beykoz Kavacık’ta bir pizzacıda akşam saat 01.00’e kadar motosikletli kurye olarak çalışmaya başlamıştı.

Gece saat 00.30 sıralarında Beykoz Konakları’na sipariş götüren Bayram Malkoç, siparişi bıraktıktan sonra, mesaisi bittiğinden motosikletini işyerine bırakmak için geri dönmüştü.

Bayram Malkoç (40) Soğuksu Ziya Çakmak Viyadüğü’ndeki trafik ışıklarına geldiğinde, 165 promil alkollü olduğu iddia edilen Emre Öztürk’ün (29) kullandığı 34 DB 0320 plakalı otomobilinin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu; önce Mehmet Büyükörün yönetimindeki 38 RU 6808 plakalı otomobile, Bayram Malkoç’un kullandığı 39 BD 864 plakalı motosiklet ile Cengiz Üliç’in kullandığı 39 BD 414 plakalı motosiklete çarptı.

Bu arada, kazaya sebep olan ve şoför olarak çalıştığı öğrenilen Emre Öztürk ise kullandığı lüks otomobilin plakasını söktü. Olay yerinden kaçmaya çalışan Öztürk, çevredeki vatandaşların polis ekibine söylemesi üzerine, olay yerinden kaçamadan gözaltına alındı. Paşabahçe Polis Merkezi’ne götürülen Emre Öztürk, buradaki işlemlerinin ardından Beykoz Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi savcılık tarafından tutuklama istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Emre Öztürk, tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

Emre Öztürk’ün ifadesinde, yolda seyir halindeyken yanında giden bir motosikletin sinyal vermeden bir anda önüne kırdığını, selektör yapmasına rağmen kenara çekilmediğini ve kazanın meydana geldiğini söylediği öğrenildi.

Haber Merkezi