İşte Beykoz'da imam hatip gerçeği

  • Güncelleme: 26.06.2017 19:51
  • Okunma: 11525 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da altı okulun İmam Hatibe dönüştürüleceğine ilişkin çıkan haberler üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Dost Beykoz'a açıklamalarda bulundu.
İşte Beykoz'da imam hatip gerçeği

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu, Ferda Turan Takmaz Ortaokulu, İshakağa Ortaokulu, Hacı Numan Ortaokulu, Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu ve 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'nun imam hatibe dönüştürüleceği iddiasıyla Birgün Gazetesinde yayımlanan "Beykoz’da 6 ortaokulu imam hatibe çeviriyorlar" başlıklı haber sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Dost Beykoz'un sorularını cevapladı.

- "Okullarımızı kendi müdürlüklerine bağladık"

Habere konu olan okulların içerisinde İmam Hatip Ortaokulu bölümlerinin iki yıldır eğitim-öğretime devam ettiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, "Bu okullarımızda zaten imam hatip bölümlerimiz vardı fakat kendi müdürlüklerine değil başka okullarımıza bağlı devam ediyorlardı. Bizde gelecek eğitim ve öğretim sezonu için bu okullarımızı kendi okul müdürlüklerine bağladık" dedi.

- "Sıfırdan dönüştürme söz konusu değil"

Önümüzdeki 2017-2018 eğitim-öğretim sezonunda imam hatip olarak üçüncü yıllarına başlayacak okullarla ilgili belirtildiği gibi sıfırdan dönüştürmenin söz konusu olmadığını açıklayan Bozbay, "Bu okullarımız iki yıldır bu şekilde eğitimlerine devam ediyorlar fakat bir kısmı Selahattin Karakaş İmam Hatip Ortaokuluna, bir kısmı Beykoz İmam Hatip Ortaokuluna, 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'da Çavuşbaşına bağlı olarak devam ediyordu. Bizim sadece yaptığımız bunları kendi müdürlüklerine bağlayarak tabelalarını asmak oldu. Sıfırdan dönüştürme kesinlikle söz konusu değildir" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz