İstanbul ve Beykoz Seçimleri

  • 13.04.2019 19:29
  • Okunma: 11033 kez

Prof. Dr. Faruk ŞEN


31 Mart Yerel Seçimleri Türkiye’de çok büyük bir değişime sahne oldu.

CHP 13 Büyükşehir ve ili kazandı. Ege ve Akdeniz’de birçok yönetimi ele aldı. İstanbul’da 48,8’lik oy oranıyla Ekrem İmamoğlu’nun başarılı bir sonuç aldığını herkes kabul ediyor. Bugün ele almak istediğim konu İstanbul’un dışında kendi ilçemiz olan Beykoz’u ilgilendiriyor.

Beykoz’da neler olmalı?

Beykoz boğazın incisi, İstanbul’un ve Türkiye’nin en önemli sayfiye yerlerinden biri olacak bir merkezdir. Baktığınız zaman Acarkent, Beykoz Konakları ve İsmet Acar’ın yeni yaptığı Acarblu bunlar Beykoz’u süsleyen merkezler. İstanbul’un önemli kişilerinin oturduğu bölgelerdir. Aynı şekilde Beykoz ilçesinin kıyı şeridinde de Türkiye’nin eliti yalılarını almış ve oturuyordur. Diyeceksiniz ki bunlar ne kadar elit? Rıza Sarraf, Ebru Gündeş bunları elit mi sayıyorsunuz diye? Maalesef Türkiye’de elit şimdi ekonomi ile ölçülüyor. Bunun dışında kaliteli insanlarında oturduğu bu bölgede Kanlıca cennet gibi bir mahalledir. Riva, Anadolufeneri herkesin severek ziyaret ettiği bölgelerdir. Yeni Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu’ndan Beykoz’a transfer oldu. Büyük bir oy farkıyla kazandı. Şimdi neler yapacağını merakla bekliyoruz.

Değerleri ortaya çıkaralım

İlk olarak Beykoz’un turistik değerini ortaya çıkaran işlevlere el atması lazım. Poyrazköy, Anadolufeneri ve Anadolu Kavağı’nın marka değerinin parlatılması şart. Bunun dışında Beykoz Kundura’nın önündeki deniz şeridinden başlayarak Paşabahçe Şişecam’a kadar olan bölgede iyi bir yat limanı, güzel lokaller ve eğlence merkezlerinin kurulması gerekir. Böylece bu bölgedeki işsiz insanlar yeni çalışma olanakları bulurken İstanbullularda akın akın bu bölgeye gelir ve bu bölgenin güzelliklerinden yararlanır.

Hafta sonları revaçta olan yerler

Hafta sonları Kanlıca’da arabadan geçilmiyor. Daha da fazlası gelebilir. Ele atacağı konulardan bir diğeri de Kavacık’taki trafik düzeninin değiştirilmesi olması. Trafikteki keşbekeş şuanda korkunç boyutlara ulaşmış bulunuyor. Her türlü yanlışın yapıldığı Kavacık’ta trafiğin rahatlaması şart. Bunu yapmakta Murat Aydın’a düşüyor. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl başarılı adımlar atacak. Ayrıca Beykoz’un yurt dışındaki kardeş kentlerinin arttırılması ve işlevlerinin genişletilmesi de şart oluyor.

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları