Güncel

İstanbul Valisi'nden Çelikbilek ve Erdoğan'a ziyaret

İstanbul Valisi'nden Çelikbilek ve Erdoğan'a ziyaret
2014.12.10 00:00
| | |
4914

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i ziyaret etti.

Kaymakam Süleyman Erdoğan'ı makamında ziyaret eden Şahin, ilçede yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. Erdoğan ile Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek'i ziyaret eden Şahin, belediyenin faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgilendirildi. 

Vali Şahin daha sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na ait Bitkisel Biyoçeşitlilik ve Geofit Araştırma Merkezi Müdürlüğü'ne geçti. Şahin, burada Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Masum Burak ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Nazif Koca tarafından karşılandı.

Türkiye'ye özgü geofit (soğanlı ve yumrulu) bitki türleriyle ilgili araştırma, geliştirme, koruma ve eğitim çalışmaları yapan merkez hakkında bilgi alan Şahin, buradan Beykoz Fidanlığı içindeki Abraham Paşa Çiftliği'ne geçerek, devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, ulusal ve uluslararası bilim insanlarının çalışmalarında kullanması, biyolojik çeşitliliğin ve doğal kaynakların tanıtılması, halkın çevre konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla eğitim ve seminer merkezi şeklinde kullanılması planlanan Abraham Paşa Çiftliği'nde yürütülen çalışmaları denetledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İstanbul, Vali, Vasip Şahin, Beykoz, Yücel Çelikbilek, Süleyman Erdoğan, Ziyaret

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"