Kültür

İstanbul'un turistini Beykoz ağırlayacak

İstanbul'un turistini Beykoz ağırlayacak
02.03.2016 17:13
| | |
5063

Bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 40. Turizm Haftası etkinliklerine Beykoz evsahipliği yapacak.

Bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 40. Turizm Haftası etkinliklerine Beykoz evsahipliği yapacak.

Her yıl Nisan ayının 15 ve 22'si arasında kalan 1 hafta boyunca Turizm Haftası kutlanırken, Valilikler aracılığıyla da illerde çeşitli etkinlikler düzenliyor. İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de yine her yıl, belirlenen ilçelerde programlar gerçekleştiriyor. Bu yıl 40.'sı gerçekleştirilecek olan Turizm Haftası etkinliklerinin ise Beykoz'da yapılması planlanıyor. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, kişisel sosyal medya hesabından gönderdiği fotoğrafla, Beykoz'un bu yıl evsahipliği yapacağını bildirdi. Buna göre Beykoz, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanacak 40. Turizm Haftası kutlamalarına ev sahipliği yapacak.

Bu yıl 15-22 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Turizm Haftası etkinliklerine Beykoz'un ev sahipliği yapacağı öğrenildi. Kendine ait sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye yetkilileriyle birlikte İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde olduğunu bildirdi ve Beykoz adına yapılan sunumdan kareler paylaştı. Sunumda, Beykoz'un kültürel, doğal ve tarihi değerlerinin zengin olduğu hatırlatılıyor ve başlıklar halinde bu değerler tanıtılıyor. Öte yandan Küçüksu Kasrı'ndan Yuşa Tepesi'ne... Hıdiv Kasrı'ndan Polonezköy Kiraz Festivali'ne kadar pek çok eser ve festivalin, İl Müdürlük yetkililerine tanıtıldığı anlaşılıyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Turizm Haftası, Ahmet katırcı, İstanbul İl Kültür Müdürlüğü

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"