İstanbul'un Fethi 559. kez kutlandı

  • 0
  • 10301
İstanbul'un Fethi 559. kez kutlandı
İstanbul'un Fethi 559. kez kutlandı

Beykoz’da İstanbul’un Fethinin 559. yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen program izleyicileri yeniden fetih günlerine götürdü. Vatandaşın beklenen ilgiyi duymadığı kutlama programında Esat Kabaklı’da bir konser verdi.

İstanbul’un Fethi’nin 559. Yıl Dönümü törenleri Beykoz Belediye Meydanı’nda yapıldı.

Törene, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, Metin Torun ve Hanefi Dilmaç, AK parti İlçe Yöneticileri Tuncer Dede, Kadir Alarçin, Meclis üyeleri Nevzat Oral, Haydar Çelik, Engin Yıldız, Yalçın Çolak, Erdal Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti İstanbul İl Genel Meclis üyesi Hüseyin Yüksek, Çubukulu Muhtarı Hüsnü Kolcu, Fahrettin Akan, BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın sunumunu Bilal Şener yaptı. Mehter takımının konseri ile başlayan, programın, ardından Fethin anlamı ve önemi hakkında konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,“Bugün İstanbul’un Fethi… Fatih Sultan Mehmet unutulmaz bir kumandan… Bizlere İstanbul’u armağan etmiştir. Fetih önemli bir olay, her ne kadar unutturulmaya çalışılsa da biz asla unutmayacağız” ifadelerine yer vererek, “Büyük emek verilmiş ve İstanbul’un Fethi 21 yaşında yapılmıştır. Onun için 29 Mayıs önemli bir gün olmakla birlikte, Cumhuriyet döneminde demokrasiye müdahale anlamında, 27 Mayıs ise son derece kötü bir gün, keşke hiç yaşanmasaydı Bizler topraklarımıza sahip çıkarak iyi korumalıyız. Böylesine anlamlı bir etkinliğe katılımın oldukca az olması üzücü. Çocuklarımızın aileleri eşliğinde bu ortamı yaşamaları gerekir. Sizlerden Fatih Sultan Mehmet ve Ulubatlı Hasan’ın ruhları için Fatiha okumanızı rica ediyorum” dedi.

Kutlama programının devamında Esat Kabalıklı konseri ve havai fişek gösterisi vardı.

Haber Merkezi

Giresunluların çadırında iftar kuyruğu
Önceki Giresunluların çadırında iftar kuyruğu
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti