İstanbul'u dolandırdı, Beykoz'da yakalandı

  • 0
  • 21039
İstanbul'u dolandırdı, Beykoz'da yakalandı

Beykoz Asayiş Büro Amirliği ve Beykozlu İş adamının işbirliği sonucu, aylardır yakalanamayan dolandırıcı suçüstü yapılarak gözaltına alındı.

Jolly Tur'un Beykoz'daki ilk resmi yetkili bayisi ve ACCE İnşaat'ın Sahiplerinden İşadamı Hüseyin Baltacı, kendisini arayıp vergi müfettişi olduğunu söyleyen K.E.'den şüphelenince, büyük bir organizasyonun ilk ayağını da ortaya çıkartmış oldu. Hemen Beykoz Asayiş Büro Amirliği'yle irtibat kuran Hüseyin Baltacı, buradaki deneyimli polislerle birlikte bir plan kurdu. Elinde Hüseyin Baltacı ortağı Dursun Ali Dilber'in ismine davetiye ile Maliye Gazetesi olduğu halde Acarkent'e gelen K.E., burada biletleri 300 dolar karşılığı verdikten sonra dışarıya çıkarken, Beykoz Asayiş Büro Amirliği'nden gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Sorgusu devam eden ve 67 yaşında olduğu öğrenilen K.E., otobüsle geldiğini ve yalnız çalıştığını söylese de polisler kendisini inandırıcı bulmadı. Soruşturmayı derinleştiren Beykoz Polisi, şimdi organizasyonun diğer unsurlarını da ortaya çıkartmak için harekete geçti.

Beykoz'da örneğine ancak filmlerde rast gelinecek bir polisiye olay yaşandı. Kendisini Maliye Bakanlığı'na bağlı İstanbul Vergi Denetim Kurulu Vergi Müfettişi olarak tanıtan K.E. adlı bir kişi, Beykozlu İşadamı Hüseyin Baltacı'ya bilet satmak istedi. Maliye Bakanlığı tarafından bir organizasyon yapıldığını ve başta Maliye Bakanlığı olmak üzere vergi tahsili konusunda yaşanan sıkıntıların bu toplantıda ele alınacağını ifade eden K.E., Hüseyin Baltacı ve ortağı Dursun Ali Dilber adına iki adet yemek bileti getireceklerini söyledi. Talep olması halinde 2'den fazla bilet alınabileceğini de vurgulayan K.E., bu sırada Hüseyin Baltacı'nın güvenini kazanmak için ortağı ile birlikte sahibi olduğu şirketler hakkında resmi bilgileri de telefonda verdi. Davetiye için para vermek istemeyen Hüseyin Baltacı ise K.E.'ye yüzüze gelindiğinde bu konuları değerlendireceğini iletti. Telefonu kapatmasının ardından ise yalnızca 1 buçuk saat sonra K.E., Hüseyin Baltacı'nın Acarkent'teki ofisine geldi.

'Dolandırıcılıktan 6 sabıkası olan K.E., kendisini daha önce Beyoğlu Belediye Başkanı olarak tanıtmış ve para toplamış'

Telefonda konuştuğu kişiyi kısa süre sonra karşısında gören Beykoz İşadamı Hüseyin Baltacı, kendisine 2 adet bilet uzatan K.E.'nin hareketlerinden şüphelendi. Şirketi adına 1000 (bin) liralık bir faturayı kendisine uzatan K.E.'nin haberi olmadan Beykoz Asayiş Büro Amirliği'yle irtibata geçen Hüseyin Baltacı, polislerin gelip kapı önünde konuşlanmasına kadar K.E.'yi oyaladı. Daha sonra K.E.'ye üzerinde dolar olduğunu söyleyerek, 300 dolar uzatan Hüseyin Baltacı, gazete ve fatura ile yemek davetiyelerini teslim alıp, kapıya kadar uğurladı. Beykoz Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı polisler ise kapı önüne çıkan K.E.'yi kıskıvrak yakaladı ve cebindeki 300 dolar ile birlikte şahsı gözaltına aldı.

Kavacık'ta bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına getirilen K.E.'nin üzerinden, başka isim ve firmalara ait birçok fatura ile 20 TL de para çıktı. Sabıkasını araştıran emniyet güçleri, 67 yaşındaki K.E. ile ilgili çarpıcı bilgilere ulaştı. Daha önce Başakşehir, Sancaktepe gibi ilçelerde 'dolandırıcılık' suçlamasıyla gözaltına alınan K.E.'nin bu sırada kendisini Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı olarak bile tanıttığı ortaya çıktı. Öte yandan K.E.'Nin emniyetteki sorgusu sürerken, soruşturmayı derinleştiren Beykoz Polisinin, K.E.'ye yardım ettiği sanılan kişi ya da kişilerin de peşine düştüğü öğrenildi.

Haber Merkezi

Fitne Fırtınaları içinde, Buruk RAMAZAN...
Önceki Fitne Fırtınaları içinde, Buruk RAMAZAN...
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz