İstanbul Şiir Festivali'nin finali Beykoz'da yapıldı

  • 0
  • 10501
İstanbul Şiir Festivali'nin finali Beykoz'da yapıldı
İstanbul Şiir Festivali'nin finali Beykoz'da yapıldı
İstanbul Şiir Festivali'nin finali Beykoz'da yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Şiir Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleşen Şiir ve Edebiyat Festivali'nin finali Beykoz'da gerçekleştirildi.

İstanbulluları ve şiir sevdalılarını buluşturan 12. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali (18-22 Şubat)’nin son gününde hazırlanan “Şiir Hatları Vapuru” konuk şairler ve en güzel şiirlerle Beykoz’a geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Şiir Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleşen 12. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali’ne bu yıl 10’u yurtdışından, 10’u da Türkiye’den olmak üzere toplam 20 şair ve yazar katıldı.

“Divan Şiir Geleneği- Şehir ve Edebiyat” temasıyla hazırlanan programlar, şehrin farklı mekânlarındaki konserler, dinletiler, sergiler, şiir okumaları ve söyleşiler ilgi gördü. 

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen festivalin son günündeki “Boğaziçi Okuması” etkinliği için Eminönü’nden hareket eden “Şiir Hatları Vapuru”yla Beykoz’a gelen konuk şairler sanatseverler ve şiir severlerle buluştu.  

Mehmet Akif Ersoy Şiir Evi’nde yapılan etkinlikte Ahmad Zakaria, Marianne Larsen, Teresa Pascual, Azita Ghahreman, Najwan Darwish, Paul Henri Campbell, Danyball Reyes Umbria, Yanuva Leon, Serkan Türk, Cevdet Karal, Alphan Akgül, Atakan Yavuz, Şafak Çelik kendi şiirlerini okudu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da her yaştan şiir severi buluşturan etkinliğe katılarak 12 yıldan bu yana şehrin belleğinde önemli bir yer edinen festivale katkı sunan şairlere teşekkür etti.

En güzle şiirleriyle festivale renk katan şairler ilçenin farklı mekanlarını da ziyaret etti.

Haber Merkezi

Beykozlu Filo Komutanı NATO'da
Önceki Beykozlu Filo Komutanı NATO'da
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz