Güncel

İstanbul kantincileri Beykoz’da iftar yaptı

İstanbul kantincileri Beykoz’da iftar yaptı
25.06.2017 01:18
| | |
3689

İstanbul Kantinciler Odası, ramazan ayının son akşamında İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde ilçedeki temsilcilerle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde, İstanbul Kantinciler Odası esnafına verilen iftara Kantinciler Odası Başkanı Vahap Osmanoğlu Yönetim Kurulu Üyeleri, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz’un çeşitli okullarda kantin işletmeciliği yapan isimler katıldı.

Ramazan ayının Beykoz’daki son iftarını İstanbul Kantinciler Odası, mensuplarıyla birlikte gerçekleştirdi.

İftar yemeğinden sonra İstanbul Kantinciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Fatih Pertevniyal Lisesi kantin işletmecisi Vahap Osmanoğlu, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e ilçe genelinde kantincilere olan desteklerinden dolayı plaket verdi.

“Birimizin duası kabul olsa kurtuluruz”

Plaket takdiminin ardından konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Ramazan ayının son akşamında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duydum çünkü sizler okullarımızda güvendiğimiz insanlarımızsınız. Bugüne kadar oruçlarımızı tuttuk, Allah kabul etsin. Birimizin duası kabul olsa emin olun hepimiz kurtuluruz. Üstlendiğiniz sorumluluktan ötürü ben her birinize kolaylıklar diliyor, bayramınızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

“Gidiyor diye üç gün bayram yapıyorsunuz”

Başkan Çelikbilek’in ardından kantincilere seslenen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Nasrettin Hoca’nın hem doğduğu hem de vefat ettiği ilçelerde Kaymakamlık görevinde bulunduğunu hatırlatarak, “Hoca’ya bir gün sormuşlar hocam ramazan ayı geldi geçti, acaba bizden memnun kaldı mı? Diye. Hoca da kalmaz olur mu o yüzden her sene on gün erken geliyor ya demiş. Hocaya yine sormuşlar peki biz onun feyzinden istifade edebildik mi? Yapmayın canım adam gidiyor diye üç gün bayram ediyorsunuz demiş. Demem o ki bir sene daha ramazan ayını bitirdik, evinize hoş geldiniz. Afiyetler olsun, bayramınızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

İstanbul Kantinciler Odası iftarının son konuşmacısı Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Osmanoğlu yaptı. Osmanoğlu, Başkan Çelikbilek ve Kaymakam Katırcı’dan kantinlere dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasağının az çok çiğnenmeye başlandığını ve bu konuda kendilerine yardım edilmesi gerektiğini söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İstanbul Kantinciler Odası, ramazan, İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri, iftar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"