İstanbul ilçelerinde Beykoz'un vaka durumu belli oldu

  • 0
  • 25871
İstanbul ilçelerinde Beykoz'un vaka durumu belli oldu
İstanbul ilçelerinde Beykoz'un vaka durumu belli oldu
İstanbul ilçelerinde Beykoz'un vaka durumu belli oldu
İstanbul ilçelerinde Beykoz'un vaka durumu belli oldu

Koronavirüs vaka sayısındaki artışa rağmen Beykoz az riskli ilçeler arasında yer alırken, 6 mahallede risk artmaya devam ediyor.

Dost Beykoz'un yetkililerden edindiği bilgilere göre ilçede vaka artışının söz konusu olduğu fakat bundan sonraki aşamada yeniden kısıtlama günlerine geri dönülebileceği bildirildi.

Türkiye geneline tarama amaçlı testler dahil 2 milyon 674 bin 203 test yapılırken, son 24 saat içerisinde 42 bin 32 test yapıldı. Yapılan testlerin bin 592'si yeni vaka olarak açıklandı.

Yapılan testleri pozitiflik oranı yüzde 3,78'e yükselirken, yapılan araştırmalarda vaka sayısının yükselmesine rağmen vaka yoğunluğunun en az olduğu ilçelerden biri olarak Beykoz öne çıkıyor.

Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğunluk haritası 28 Mayıs ile 15 Haziran arasındaki tarihler karşılaştırıldığında da özellikle Beykoz Merkez Mahallesi, Akbaba, Soğuksu, Kavacık, Anadoluhisarı ve Kanlıca bölgesinde vaka artışının sürdüğü gözlendi.

Beykoz'da yetkililer bugün antikor test çalışmasını başlatırken, alınan bilgiye göre Beykozluların iş için ilçe dışına sabah saatlerinde çıktıkları ve işyerlerinden virüsü kaparak ilçeye getirdikleri alınan bilgiler arasında yer alıyor.

Yine HES uygulamasındaki yoğunluk haritasına göre Avrupa Yakasında Güngören, Bahçelievler, Zeytinburnu ve Bağcılar en riskli ilçeler arasında yer alırken, Adalar, Beykoz ve Kadıköy risk yoğunluğunun en az olduğu ilçeler olarak belirtildi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 20.50'de Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosunu açıkladı.

Verilere göre son 24 saat içerisinde 18 kişinin hayatını kaybettiği, 947 kişinin iyileştiği, dünkü verilerle kıyaslandığında yoğun bakım hasta sayısının 5 kişi, solunum desteğine ihtiyaç duyan hasta sayısının 1 kişi artış gösterdiği açıklandı.

Bakan Koca, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması noktasındaki uyarılarını yineledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nasıl bulaşır?

Hasta kişilerin öksürme veya hapşırmayla ortaya saçtığı damlacıkların ortamdaki diğer bireylerin ağız,burun ve gözlerine temasıyla, damlacıkların yapıştığı yüzeylere dokunduktan sonra ellerin ağız, burun veya göze götürülmesiyle bulaşabilmektedir.

Belirtileri nelerdir?

En çok karşılaşılan belirtiler ateş, öksürük ve solunum sıkıntısıdır. Şiddetli vakalarda zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve ölüm gelişebilir.

Yeni Koronavirüsün kuluçka süresi 2 ila 14 gündür.

Haber Merkezi

Beykoz'un Milli Tenisçisi Bulgurcu dünya evine girdi
Önceki Beykoz'un Milli Tenisçisi Bulgurcu dünya evine girdi
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz