İstanbul Hamamı Sauna ve Fitness Tesisleri Beykoz’da açıldı

  • 07.07.2021 21:59
  • Güncelleme: 15.08.2021 17:27
  • Okunma: 29623 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Rüzgarlıbahçe Mahallesi’nde kurulan İstanbul Hamamı kapılarını iddialı açtı.
İstanbul Hamamı Sauna ve Fitness Tesisleri Beykoz’da açıldı

Hamam, spor salonu, sauna, havuz, Jakuzi ve solaryum hizmetleri veren İstanbul Hamamının sabah 07.00’dan akşam 00.00 kadar hizmet vermeye başladığı belirtildi.

15 yıldır sektör içinde iş hayatını sürdüren İstanbul Hamamı İşletme Müdürü Ömer Kılıç, Beykoz’da kurmuş oldukları tesisin detaylarını Dost Beykoz’a anlattı.

Hamam denilince akla Tokat ve Sivaslılar gelir

Yine kendi işverenlerine ait Pendik ve Sultanbeyli’de kurulu bulunan tesislerde uzun yıllar çalıştığını ve bu meyanda 15 yıldır sektörün içinde olduğunu dile getiren Ömer Kılıç, “hamam denilince akıla Tokatlılar ve Sivaslılar gelir. Bende Tokatlıyım bu işlerin içinde yetiştim. Onun için vatandaşlarımızın beklentilerini tesisimizde karşılayabileceğini düşünüyorum” dedi.

 Hamam kültürü bize atalarımızdan mirastır

Hamam kültürünün Selçuklulardan Osmanlı dönemine, Osmanlı döneminde günümüze yansıyan yaşamların bir parçası olduğunu dile getiren Kılıç, “bizler İstanbul Hamamı olarak bu kültüre tabii modern zamanın getirdiği yenilikleri ekliyoruz. Bunlardan birkaçı; havuz, jakuzi, sauna, buhar odası ve spor salonudur.” diye konuştu.

Beykoz’un buna ihtiyacı olduğunu düşündük

İstanbul'un pek çok yerinde işverenlerimiz tarafından bu şekilde yerlerimiz açılmış durumda. Beykoz'da da böyle bir yatırımın ihtiyaç olduğunu istişare ettik, onun için vatandaşlarımıza faydalı olacağını düşünerek, tesisimizi kurduk. Tabii onun öncesinde ciddi araştırmalar yaptık. Ve yaptığımız araştırmalar sonucunda böyle bir tesise ihtiyaç olduğunu düşündük.

Neden İstanbul Hamamı?

İstanbul kendi başına bir markadır. Birçok Avrupa ülkesinden büyük bir şehirdir. Hatta o kadar ki İstanbul dünyaya başkent olacak bir niteliktedir. Her ne kadar Beykoz’da kurulu bulunan bir tesis olsak ta, hedef kitlemiz bütün İstanbullulardır. Diğer ilçelerden de yoğun misafirlerimiz olacağını düşünüyoruz. Bununla bağlantılı olarak da, Selçuklu ve Osmanlı’dan günümüze taşınan bu kültürü İstanbul adıyla çok daha uzun yıllar yaşatabileceğimizi hesap ettik. Ayrıca İstanbul hamam kültürünü yaşatan önemli bir şehrimizdir.

İstanbul Hamamı Spor Kompleksinde hangi hizmetler veriliyor?

Tesisimizde spor salonu olmak üzere hamam, havuz, jakuzi, sauna, buhar odası, şok havuzu, tuz odası, bulunmaktadır. Gelen müşterilerimiz, evden sadece spor ayakkabısını alıp gelerek burada her türlü aktivitesini yapabilir. Peştamalları, terlikleri, şortları, havluları bizler tarafından karşılanmaktadır. Hatta insanlarımızın tesisimizde uzun süre kalabilmeleri, ibadetlerini yerine getirebilmeleri için mescit bile mevcuttur.

Tesisin faal olduğu saatler nasıldır?

Çalışma saatlerimiz insanların çalışma saatlerini kapsayacak şekilde belirlendi. Sabah 07.00'den gece 00.00'a kadar bazı istisnalar hariç faaliyetlerimiz sürüyor. 7 gün açık, bayramda bile sadece 3-4 saat kapatıyoruz ki vatandaşlarımız mahrum kalmasın.

Tesisten yararlanabilme olanakları nelerdir?

Tesisimiz iki tür müşteri kabul etmektedir. Üyelik tarzı ve günü birlik girişler tarzındadır. Üye olduğunuz takdirde bütün tesisimizi kullanmaktasınız. Günü birlik girişlerimizde spor salonu hariç diğer bölümler müşterilerimize açık.

Giriş fiyatı açılışa özel 80 TL'dir. Bunun içinde hamam, havuz, jakuzi, sauna, buhar odası yani hemen hemen masajlar ve solaryum hariç bütün hepsi kullanılmaktadır.

Üyelik şartları nelerdir?

Spor salonumuz üyelik usulüyle çalışıyor. Periyotlarımız, aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık şeklindedir. Yine fiyatlarımız değişiklik göstermekle birlikte spor salonuna üye olan müşterilerimiz yukarıdaki hamam kısmını da kullanabilmektedir.

Hamam kültürünün insan yaşamındaki etkileri nelerdir?

Atalarımızın bir ifadesi vardır, "şehri üç şey ihya eder" derler. Bunlardan birincisi hamamdır. Şehrin temizlenmesi açısından çok önemli bir sözdür bu. Sağlık açısından, bizim eklediğimiz masaj salonları da insanların stresten uzaklaşması için bir gereksinimdir. Yüzme, vücut açısından bilindiği gibi çok sağlıklı bir aktivitedir. Spor salonları, insanların daha dinç ve sağlıklı kalması ve vücut gelişiminin sağlanabilmesi içindir.

Personel seçimini nasıl yapıyorsunuz?

Personellerimiz deneyimli, daha önce beraber çalıştığımız, bizlerin yetiştirdiği insanlardan oluşuyor. Bir personel profesyonel olarak hizmet alanına geçebilmesi için en az beş yıl çalışıyor. Tabii yeni personeller de yetiştiriyoruz, onları da alıyoruz.

Modern masaj türleri, klasik ve lokal masajlar için belirli sertifikalar isteniyor. O sertifikaların olması lazım. Personellerimiz usta çırak ilişkisi içerisinde devam eden bir süreçten de geçiyorlar. Deneyimli kesecilerimiz de mevcut. Özellikle diğer yerlerden tanıştığımız bildiğimiz bilgi ve tecrübesine güvendiğimiz insanımıza davranışıyla saygı toplayan bir personel arayışı içerisinde oluyoruz. Burada bir aile ortamı oluşturuyoruz. Müşterilerimiz de sürekli aynı yüzleri görmekten memnun kalıyor.

Tesiste hijyen için özel bir program uygulanıyor mu?

Tesisimiz büyük bir tesis, her bölüm kendi içerisinde bir uzmanlık barındırıyor. Uzmanlarımız bu temizlik konusunda bilgili, insan sağlığını gözeten ve her müşteriden sonra temizlenen alanlarımız olduğu gibi tesisimizin tamamını da temizlemek zorundayız. Bizim en öncelikli yaptığımız iş temizliktir. Önce tesisimizi temizleriz, sonra insanlarımızın temizliğine önem veririz. Bu tesis de bunun için var zaten. Sağlık açısından zor dönemlerden geçiyoruz. Onun için de önlemlerimizi aldık. Şezlonglarımızın arası 2 metreye yakın bir mesafe, hijyen kutularımız oluşturuldu. Her türlü dezenfektan zemine ve insan sağlığına göre gereksinimleri hizmete sunuyoruz. Ayrıca personelimizle genel temizlik kurallarına son derece titizlik gösteriyoruz.

İstanbul Hamamı İşletme Müdürü Ömer Kılıç, Rüzgarlıbahçe Mah. Cumhuriyet Cad. 123/B adresindeki tesislerini isteyenlerin her zaman dolaşabileceğini ya da 0 553 942 75 50 ve 0216 629 75 50 nolu telefonlardan detaylı bilgi istenilebileceğini kaydetti.

Ömer Kılıç merak edenler içinde üyelik fiyatlarını şöyle açıkladı: Günlük 80 TL, 1 Aylık 350 TL, 3 Aylık 750 TL + 15 gün, 6 Aylık 1,000 TL +30 gün ve 12 Aylık 1,500 TL + 30 gün.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İstanbul Hamamı, Ömer Kılıç