Spor

İstanbul'da Amatör maçlar ertelendi

İstanbul'da Amatör maçlar ertelendi
22.01.2016 19:53
| | |
3263

Yoğun kar yağışı uyarılarının ardından Beykoz'un da içinde bulunduğu İstanbul iline bağlı tüm ilçelerde, amatör futbol maçları ertelendi.

Yoğun kar yağışı uyarılarının ardından Beykoz'un da içinde bulunduğu İstanbul iline bağlı tüm ilçelerde, amatör futbol maçları ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) bağlı İstanbul İl Temsilciliği bir açıklama yaparak, yoğun kar yağışı nedeniyle 23-24-25 Ocak 2016 tarihli tüm amatör futbol maçlarının ertelendiğini açıkladı. Ayrıca 26 ve 27 Ocak 2016 tarihlerinde oynanması planlanan Süper Amatör ve 1. Amatör Ligi maçların da ileri bir tarihte oynanmasına karar verildi. 26-27 ve 28 Ocak 2016 tarihlerinde oynanacak U-16 ve U-17 eleme müsabakaları içinse herhangi bir erteleme kararı alınmadığı ve bu müsabakaların oynanacağı kaydedildi.

Öte yandan Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulunan İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Düşmez, şunları kaydetti:

İASKF Yönetim Kurulu Başkanı Ali Düşmez: “Sporcular, çalışanlar ve sporseverleri mağdur etmemek adına bu kararı aldık”

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, yarından itibaren İstanbul genelinde yoğun bir kar yağışı bekleniyordu. Bizler de İASKF Yönetim Kurulu olarak toplanarak, ne yapabileceğimizi konuştuk. Karşılaşmaların oynanması yönünde bir karar almak, sporcuların sağlığı açısından bir risk oluşturuyordu. Biz de İASKF Yönetim Kurulu olarak, yarından başlayarak, 3 gün boyunca amatör maçlarını erteleme kararı aldık.

Hem sporcuların, hem bu işte çalışanların ve hem de sporseverlerin mağdur edilmemesi adına erteleme kararı alınması gerekiyordu. Ertelenen bu müsabakalar, ileriki tarihlerde alacağımız kararla yeniden oynanabilecektir."

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Amatör, Maç, Erteleme, Asım Özdemir, Ali Düşmez

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"