İstanbul Boğazında gençlerin yeni gözdesi Yalı Kütüphanesi oldu

  • 0
  • 2301
İstanbul Boğazında gençlerin yeni gözdesi Yalı Kütüphanesi oldu
İstanbul Boğazında gençlerin yeni gözdesi Yalı Kütüphanesi oldu
İstanbul Boğazında gençlerin yeni gözdesi Yalı Kütüphanesi oldu

İstanbul Boğazına nazır Beykoz Belediyesince kurulan Yalı Kütüphanesi 7 bin ziyaretçi ağırlayarak gençlerin yeni gözdesi haline geldi.

Beykoz Belediyesi tarafından Beykoz merkez sahilinde, ilçenin güzelliğini ve kültür zenginliğini vurgulayan denize sıfır bir konumda kurulan “Yalı Kütüphanesi”, günün her anı cazip Boğaz manzarası ve zengin kütüphanesiyle 7/24 hizmet veriyor.

Açıldığı ilk günden itibaren gençlerin akın ettiği “Yalı Kütüphanesi” kısa sürede 7 bin ziyaretçi ağırladı.

Boğaz manzarasına karşı, gençlerin dinamizmini yansıtan modern alanlara sahip kütüphanede aynı anda 120 kişi ders çalışabiliyor.

Gençler ışıltılı manzaraya karşı ders çalışıp, kitap okurken kıyıya vuran dalgaların melodileri ve martı sesleri de atmosfere eşlik ediyor.

Yalı Kütüphanesinin raflarında ise 11 bin kitaplık zengin içerikli bir koleksiyon, Beykoz Kitaplığı yayınları ve İstanbul Kitaplığı Köşesi bulunuyor.

“Yalı Kütüphanesi”nde ders çalışmak ve kitap okumak isteyen her yaştan kitapsever mekândan günün her saati randevu alarak yararlanıyor.

Ziyaretçiler danışma noktasında üye kaydı yaptırdıktan sonra, on-line randevu alabiliyor.

Okurlar seçtikleri kitapları 15 gün süreyle ödünç alabiliyor.

Mekânda ziyaretçiler için çay ve çorba ikramı da çok yakında başlayacak.

Yalı Kütüphanesi'nde gençlerle buluşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları kaydetti:

"İstanbul'un ilk yalı kütüphanesini hizmete açtık. Burası gençlerimize, Beykozlulara 24 saat süreyle hizmet edecek. Millet kıraathanesi konseptinde olacak. 24 saat, 365 gün hizmet vermeye devam edecek. Bulunduğumuz nokta Türkiye'nin en güzel noktası, İstanbul zaten dünyanın en güzel metropolü. Beykoz, İstanbul'un en güzel ilçesi ve bulunduğunuz nokta da Beykoz'un en güzel yerlerinden biri. Çok güzel bir bina. Gençlerimiz geleceğimiz.

Onların daha iyi yetişmelerine katkı verecek. Tabii ki biz bunu Beykoz halkının vergileriyle ve onlardan aldığımız yetkiyle üretiyoruz. Bize bu yetkiyi veren hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Güzel bir mekân ve bilgiye açılan bir mekân burası. Burada ticari hiçbir şey olmayacak. Genç veya yaşlı herkese hizmet verecek."

Haber Merkezi

Beykoz Çayırı Millet Kıraathanesine vatandaşların ilgisi yoğun
Önceki Beykoz Çayırı Millet Kıraathanesine vatandaşların ilgisi yoğun
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz