İstanbul Boğazı, lezzet ve Beykoz Balık Ekmek

  • 04.07.2020 17:37
  • Güncelleme: 04.07.2020 17:41
  • Okunma: 12183 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Balık Ekmek, damakta kalan lezzetiyle birçok ünlü ismi görkemli manzarasında ağırlarken, İstanbul'un en iyi 10 mekanı arasında gösteriliyor.
İstanbul Boğazı, lezzet ve Beykoz Balık Ekmek

İstanbul'da hem şehir hayatının, hem de kasaba hayatının yaşandığı özellikle hafta sonları şehrin kalabalığından kaçmak isteyenlerin vazgeçilmez noktası Beykoz'da denize nazır bir balık teknesinin ürünleri çeyrek asrı aşkın bir süredir misafirlerine hizmet veriyor.

Beykoz eşittir balık denkleminin fiziksel olarak şekil aldığı Beykoz Balık Ekmek, müşterilerine doyumsuz bir balık ziyafeti sunarken, salaş iç mimarisi ve İstanbul Boğazı manzarasıyla da vatandaşları cezbediyor.

Birçok ünlü sinema ve dizi oyuncusunun yanı sıra şarkıcı ve bürokratik isimleri ağırlayan Beykoz Balık Ekmek'in ünü her geçen gün artmaya devam ediyor.

Yeşim Ceren Bozoğlu, Merve Boluğur, Resul Dindar, Mustafa Topaloğlu, Bülent Serttaş, Ünal Yeter, Doğu Demirkol, Necip Uysal, Erdal Özyağcılar, İlayda Alişan, Uğur Yıldıran, Aras Bulut İynemli, Nursel Köse, Oya Okar, Can Yaman, Demet Özdemir, Miray Daner, Necip Memili, Özlem Yılmaz, İkbal Gürpınar, Bülent Ersoy, Niran Ünsal, Alina Boz, Gökhan Keser, Erkan Avcı, Sarp Akkaya ve Miss Turkey 2014 Güzeli Amine Gülşe gibi birçok ünlü ismin müdavimi olduğu Beykoz Balık Ekmek teknesinin vazgeçilmeyen kurallarından birisi de çatal ve bıçak kullanımının yasak olması dikkati çekiyor.

Spor, sanat ve oyuncu dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra birçok siyasi ve bürokrasinin ünlü ismini de ağırlayan Beykoz Balık Ekmek'in müdavimleri arasında, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Milli Güreşçi Taha Akgül, FSMV Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Avcı ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı gibi isimler de bulunuyor.

Beykoz Balık Ekmek teknesinde "Balık elle yenir" sloganıyla ekmek arası uskumru yerken gün batımını izleyebilir ya da tercihinize göre porsiyon olarak kalamar, hamsi, levrek çeşitleriyle birlikte midyeyi de deneyebilirsiniz.

Beykoz’da, kendinizi denizin içinde hissedeceğiniz uygun fiyatlı bir balıkçı. Ahşap masalarda, Boğaz manzarasına karşı salaş bir ziyafet sunan Muradoğlu Balıkçılığı sokak lezzetleri uzmanı Salih Seçkin Sevinç de tavsiye ediyor.

Adres: Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi - Beykoz

Telefon: 0 (537) 244 5753

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz