İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor

  • 0
  • 8161
İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor
İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor
İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor
İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor
İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor
İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor
İstanbul amatörlerinin kralı Gümüşsuyuspor

İstanbul Amatör Liglerinde 2017-18 Sezonu'nda sona doğru yaklaşılıyor. Genel olarak sezona bakıldığında, bir Beykoz takımımız fazlasıyla dikkatleri çekiyor.

Gümüşsuyuspor…

Bu Sezon İstanbul 1. Amatör Lig 15. Grubunda mücadele eden Beykoz temsilcisi çıkmış olduğu 16 müsabakanın 15'inden galibiyetle ayrılarak İstanbul 1. Amatör Ligde toplam 18 Grupta mücadele eden takımlar arasında en başarılı takım unvanına sahip oldu.

Şeref Kurtuluş’un Kulüp Başkanlığını yaptığı Yeşil-Beyazlı ekip sezon başında takımı Beykoz İlçemizin yetenekli Teknik Adamlarından Kamil Çolak’a teslim etmişti. Sezona iyi başlayan ancak grupta şampiyonluk yolunda iddialı gösterilen Çakmakspor ile yaptığı deplasman maçından 2-1 mağlup ayrıldıktan sonra bir daha da puan kaybı yaşamayan Beykoz ekibi sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyerek müthiş başarı ile tabiri caizse İstanbul 1. Amatör Ligin Kralı olmuştu.

Gümüşsuyuspor’un bu büyük başarısı yoğun maç programları nedeni ile biraz geri planda kaldı diye düşünürken, Dost Beykoz olarak bu işin mimarlarını Beykoz Rizeliler Derneği Masterler Takımında bir arada yakalamışken güzel bir sohbet ortamı yakalamış da olduk.

Gümüşsuyuspor Genel Kaptanı Mustafa Kurtuluş, Teknik Sorumlu Kamil Çolak, Yardımcı Antrenör Onur Batıgün ve Kaleci Antrenörü Salih Mumcu ile yaptığımız keyifli sohbette, anladık ki başarı zaten bu ekibin bir araya gelmesi ve de Gümüşsuyuspor Yönetiminin de vaat ettiklerini gerçekleştirmesi ile zaten gelecekmiş.

Zorlu bir lig serüveni yaşayan yukarıda isimlerini zikrettiklerimiz aynı zamanda Türkiye Veteranlar Futbol Ligi Takımlarından Beykoz Rizeliler Derneği Takımı kadrosunda da bulunmakta. Ancak Kamil Hoca ve yardımcı antrenörlerin çok ama çok uzan yıllar öncesine dayanan tanışıklıkları, kader birliği yaşadıkları yıllar var. İşte bir birini bu kadar yakından tanımaları zaten lig öncesinde 1-0’lık peşin galibiyeti hanelerine yazmış bile.

Kamil Hocam, Beykoz İlçesine büyük bir başarıyı da taşıdınız, İstanbul 1.Amatör Ligde geride kalan sezon istatistiklerine bakıldığında ilk sırada yer alan takım oldunuz. Oysa sizden kat be kat fazla bütçeli, çok üst düzey isimlerden kurulu takımlar da vardı… Bunun ilk adımlarını nasıl attınız.

Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki bu başarılı tablo yani şampiyonluğun yanında bir de kendi kategorimizde İstanbul’un en başarılı takımı olmak bize çifte bir sevinç yaşattı. Biz çalışmalara bir önceki sezonun kapanması ile başladık. İlk etapta Genel Kaptanımız Mustafa Kurtuluş ile bu sezona ( tamamladıkları ) ilişkin bir fikir alış verişinde bulunduk. Kendisi Kulüp Yönetimi olarak bütçelerini ve beklentilerini ifade ederken, bizde iletilen bilgi doğrultusunda kadromuza dahil edebileceğimiz oyuncuların listesini belirleyip sunduk. Bu listede benim daha önceki dönemlerde birlikte çalıştığım 9 ismin olması bence en büyük avantajımız idi. Haziran ayına gelindiğinde listemizdeki hemen tüm isimleri kulübümüze dahil edip belki de transferi en erken tamamlayan Beykoz Takımı olduk.

Lig maçları başlayınca erken gelen bir mağlubiyet yaşandı bu sizi ve takımı ne derece etkiledi?

Öncelikle yaptığımız transferlerin ardından sanıyorum yine sezonu en erken açan takım biz olduk. Antrenman ve hazırlık maçlarında çok güzel görevdeşlik yakaladık. Ardından lige iki galibiyet ile başladık sonrasında çok talihsiz bir 3.hafta maçı oynadık. Bu maçtan mağlubiyetle ayrılmak bizi fazlası ile üzdü Ancak bu andan sonra daha da hırslandık, daha fazla motive olduk ve çıkmış olduğumuz tüm maçları da galibiyetle kapatıp müthiş heyecanlı bir şampiyonluğa uzandık. Tabii ki haftalarca galip gelen bir takımı yenmek için sahaya çıkan çok takım oldu. Yetenekli ve bir birini çok iyi tanıyan isimler vasıtası ile bu süreci de kazasız, belasız atlatmayı başardık.

Burada sözü Genel Kaptanınız Mustafa Kurtuluş’a vermek istiyorum… Çok başarılı İstanbul’da zirvede olan şampiyon bir takımın yöneticisi olmak çok güzel bir duygu olsa gerek yalnız tribünleriniz hep boştu ya da belirli hep aynı isimler gelip destek verdiler, bunun nedeni ne olabilir?

Aynı tablodan bizde bir hayli üzüntü yaşadık… Dediğiniz gibi İstanbul’un en başarılı kulübü olduk ancak, tam aksine şampiyonluk yaşayan takımlar içinde belki de en az taraftara oynayan takım da biz olduk. Buna ben de anlam veremiyorum, her maç öncesinde ulaşabileceğimiz herkese ulaşıp maçımıza davet ettik, özellikle sosyal medyayı etkin biçimde kullanan bir kulüp olarak bu anlamda da bir hayli emek sarf ettik, gelinen noktada hiç olmaz ise şampiyonluk kupasını kaldırdığımız son maç tribünlerin dolmasını isterdik maalesef olmadı.

Önümüzdeki sezon İstanbul Süper Amatör Ligde mücadele edeceğiz, dolayısı ile iç saha maçlarında taraftar avantajını fazlası ile yaşamak zorundayız. Gerçi daha önce de Süper Amatör Ligde oynamıştık, o ligin havası bir başka, ilçenin futbolseverleri takım farkı gözetmeksizin maçları izlemeye geliyor. Biz Yönetim olarak da bu konu üzerinde duracağız, gerekirse kapı, kapı dolaşıp mahallemizin takımının maçına davet edeceğiz.

Bu arada bir de Kongre Süreci yaşanıyordu galiba…

Evet, Gümüşsuyuspor Kongremizi yapacağız. Şeref Kurtuluş Başkanımız bir hayli yoruldu, kulüp için maddi manevi tüm fedakârlığı fazlası ile yaptı. O da artık yeni dönemde bir değişim yaşanması gerektiği düşüncesinde. Gümüşsuyuspor’da Başkanlık yapabilecek, Yönetimde görev alabilecek birçok isim var. Mesela bir Mehmet Kurtuluş Abimiz var ki son 15 yıllık süreçte kulübe yaptığı katkılar ortada, maddi manevi tüm desteğini sunmakta. Bu dönem o bize abilik yapabilir diye de düşünmüyor değiliz.

Kamil Hocam galiba bu sezon transfer için isim belirleme sürecinizde bu kongre nedeni ile biraz sarkma olacak gibi. Geçen sezon ligi bitimi ile listemiz hazır demiştin?

İşin bu boyutu yani Kongre sürecini de beklemek zorundayız… Sonuçta kongrelerde değişik isimler de göreve gelebilir, ya da mevcut yönetim takviyelerde bulunup, hedef değişiklikleri yapabilir. Biz Teknik Kadro olarak bu sürecin tamamlanmasını beklemek zorundayız. Ancak elimizde yine de bir transfer listesinin olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. İnşallah Kulüp Kongresi hayırlı neticeler verecektir…

Son olarak Mustafa Kurtuluş’a bir sorum olacak, Kulüp Halı Sahanızda değişiklik olacak mı malum Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’in verilmiş bir sözü de var.

Yaşanan bu süreç sayfalarınızda yer bulmuştu, hatırlayacağınız gibi altyapı takımlarımızda oynayan minik bir futbolcu kendi tabiri ile Yücel Dedesinden sahalarının yapılması ile ilgili bir istekte bulunmuş, akabinde konu Yücel Başkana geldiğinde bu konuda söz vermişti. Haziran ayında bu gerçekleşecek ve yıllardır kullandığımız ve kimi yerlerine yama yapmak zorunda kaldığımız saha zeminimiz komple değişecek. Süper Amatör Lig içi n antrenmanlarımızı İnşallah pırıl, pırıl yepyeni bir saha da yapacağız.

Bu arada bu keyifli sohbete eşlik eden ancak oldukça uzun çıkan bir röportaj nedeni ile duygu ve düşüncelerini kısa bir bölümde yansıtmak zorunda kaldığımız Takım Yardımcı Antrenörü Onur Batıgün ile Kaleci Antrenörü Salih Mumcu yıllardır Kamil Hoca ile birlikte, kah futbolculuk kah antrenörlük vazifelerinde çalışmış değerli isimler. Onlar da Gümüşsuyuspor bünyesinde görev yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etmekte. Nasipse gelecek sezon da aynı kulüpte yeni başarılar yelken açmak için hazır kıta beklemekteler…

Dost Beykoz / Talip Ercan – Özel Haber

Veteran mı, vejetaryen mi?
Önceki Veteran mı, vejetaryen mi?
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz