İstanbul’a ve Beykoz'a hizmete devam edeceğim

  • 2
  • 12561

Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa eden Muharrem Kaşıtoğlu’ndan yeni açıklama geldi.

İstifasına yönelik ülke kamuoyunu bilgilendiren Kaşıtoğlu, İstanbul’a ve Beykoz’a hizmet etmeye devam edeceğini söyledi.

Kaşıtoğlu; hakkında twit attığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, şahsını hedef aldığını ve pek çok girişimde bulunarak kendisini haksız söylemleri ile itham altında bırakmaya çalıştığını kaydederek, ithamların doğru olmadığının görüştüğü kişilerce Gökçek’e iletildiğini söyledi.

Kaşıtoğlu açıklamasında şu ifadeler yer verdi:  

 Ahmet Mithat’ın 100 yıl önce “Dünyanın en güzel şehri İstanbul, İstanbul’un en güzel yeri Boğaziçi, buranın da en güzel yeri Beykoz.” diye tanımladığı Boğazın incisi Beykoz’un ağırlıklı olarak dar gelirli ailelerin yaşadığı benim de yuvam olan Yenimahalle’de ömrüm geçti.

Yaşamımın hiçbir döneminde, hiçbir siyasi partide görev almadım. Ta ki; İstanbul Büyükşehir Belediye başkanımızken haksız bir şekilde cezaevine gönderilen Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süre sonra “Ülkemizin geleceği adına yepyeni ve güçlü bir umudun kazandırılması adına Türk Siyasetine Adalet ve Kalkınma Partisi’ni müjdeliyorum” dediği AK Parti’ye, başkaları gibi 2-3 YIL beklemeden, “bu parti kapatılacak, siz neyin peşindesiniz” söylemlerine de aldırış etmeden, tereddütsüz ve hesapsızca, sadece lider olarak gördüğümüz Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğumuz güven ve sevgi ile hemen mahalle teşkilatımızı kurarak AK Parti trenine “bu raylar beni nereye götürür” diye düşünmeden ilk binenlerdenim.

O günden bugüne, eşimden, evlatlarımdan ve iş hayatımdan fedakarlıklar yaparak bu davada; İlçe yöneticiliği, ilçe başkan yardımcılığı, Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği, Beykoz Kent Konseyi başkanlığı, Beykoz Belediye Spor Kulübü başkanlığı, Beykoz İlim Yayma Cemiyeti başkan yardımcılığı, Türk Kızılayı Avrasya Şubesi Başkan vekilliği ve büyük bir onurla yürüttüğüm Beykoz Belediye Başkan yardımcılığı da dahil olmak üzere pek çok görevi büyük bir özveri ile yapmaya çalıştım.

Bu görevlerimde, özellikle belediye başkan yardımcılığı dönemimde Beykoz ve İstanbul halkı ile büyük bir gönül köprüsü kurmayı başardığıma inanıyorum.

Ayrıca; Beykoz halkı ve teşkilatlarımızla pek çok platformda defalarca bir araya gelerek güzel hizmetlere imza attık. Tüm bu hizmetlerin taçlanma anı ise, Sayın Cumhurbaşkanımızın “bir sözü ile” Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde tankların ve namluların karşısına tereddütsüz ve hesapsızca çıktığım ve “Gazilik Beratını” teşkilatımızın ve Beykozluların şahitliğinde aldığım andır. 

15 Temmuz gecesi, nerede olduklarını izah edemeyenlerin, içi boş açıklamalarla geçiştirenlerin aksine; şahsım, teşkilatımız ve Beykoz halkıyla omuz omuza mücadele ederken şerefine nail olduğum gazilik unvanı torunlarıma bırakacağım en büyük mirasımdır.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde bir büyükşehir belediye başkanımıza attığım ironik ve aslında içeriğinde hiçbir hakaret, aşağılama, başarısızlık ithamı olmayan bir twit, medyada haber olmuş ve ülke gündemine taşınmıştır.

Akabinde; bahsi geçen sn. başkan şahsımı hedef almış ve pek çok girişimde bulunarak şahsımı haksız söylemleri ile itham altında bırakmaya çalışmıştır. Bu ithamlarının asılsız olduğu kendisine, görüştüğü kişiler tarafından söylenmiştir.

AK Parti’nin bir neferi ve Beykoz Belediye Başkan yardımcısı olarak attığım twit’in, parti hiyerarşisine uygun olmadığı gerekçesiyle savunmamın alınmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte davama olan sadakatim ve inancım gereği belediye başkan yardımcılığı görevimden istifa ettim.

Gazilik ile şereflendiğimiz 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi, bundan sonra da milletimize hizmet davasında tereddütsüz ve hesapsızca  tüm varlığımla Beykoz ve İstanbul halkına hizmet etmeye devam edeceğim.

Partimizin 2023 ve 2071 millete hizmet vizyonları aynı zamanda şahsımın da vizyonu olarak her daim şiarım olacaktır.

Bu süreçte şahsıma ve davama olan sadakatimi, varlıkları ve söylemleri ile ikrar eden Belediye başkanımıza, ilçe teşkilatımdan, İstanbul İl Teşkilatıma, Genel Merkez Yöneticilerimize ve Beykoz halkına müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Muharrem KAŞITOĞLU   

Muharrem Kaşıtoğlu Başkan yardımcılığından istifa etti
Önceki Muharrem Kaşıtoğlu Başkan yardımcılığından istifa etti
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor