Asım ÖZDEMİR
  • 24/03/2020 Son günceleme: 24/03/2020 13:30
  • 8.009

ANADOLUHİSARI İDMANYURDU SPOR: Tesisleri yıkıldıktan sonra küllerinden yeniden doğma çabası içerisine giren bu asırlık kulübümüz yeni genç ve dinamik yönetimle Sezona Teknik sorumlu okarak Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ekrem Albayrak hocamız ile kulübü eski şaşaalı günlerine dönme yolunda iddialı başladılar. 2. Amatör lig Maçlarına galibiyet serisi ile girdiler. İlk yarıyı grup ikincisi olarak bitirdiler. Gruptan iki takım çıkacak ve Yönetim Kurulu da Anadoluhisarı’ nı bu gruptan şampiyon olarak çıkarmak istiyor. Yönetimin sağ kolu olan Erkan Balkana bu yarışta çok iş düşecek. Başarılar dilerim.

ÇİĞDEMSPOR: Sezona Teknik Sorumlu olarak Sabri Çiçek hoca ile başladılar. Mahallenin gençleri bir araya gelerek kurdukları takımla İlk maçlarında mağlup olmalarına rağmen bundan sonraki tüm maçları kazanarak büyük bir çıkış yaptılar ve bu başarılı sonuçların ardından seyircileri de arttı. Bu grup 8 lı grup olduğundan bu grupta ilk yarı maçları bitmeden Çiğdemspor grubun ikicisiyken son hafta maçları ve tüm maçlar Corona virisü nedeniyle ertelendi. İkinci yarıda da bu gayreti gösterirseler bu gruptan şampiyon olarak çıkarlar diyorum. Genel kaptan ve futbolcu olan Uğur Gökdemir ve ekibi bu sezona çok önem veriyorlar ve gruptan mutlak çıkmak istiyorlar. Başarılar dilerim.

BEYKOZ ELMALI SPOR: Sezona Teknik sorumlu olarak Ali Osman Öztürk Hocayla çok iyi başladılar. Çok iyi bir kadro kurduysalar da ilk yarıyı bekledikleri liderlikle  bitiremediler ve bir puan farkla grup üçüncüsü olarak ilk yarıyı tamamladılar. İkinci yarıya daha iyi skorlarla ve dinamik başlarlarsa çok istedikleri 1. amatöre çıkmayı en kötü grup ikincisi olarak tamamlayacak kadroları  var. Genel Kaptan Adem Ünal’a çok fazla iş düşeceğe benziyor o da bunun üstesinden gelecek deneyime sahip bir spor adamıdır. Yusuf Başkanın bir espirisi var ve Beykoz da spor kamuoyu çok iyi biliyor "baklavalar gelsin" durumu işanlah olmaz. Başarılar dilerim.

BEYKOZ YENİ MAHALLE SPOR: Bu kulübümüzün önceliği yeni başlayan spor tesislerinin bir an önce bitmesi ve bunun için çok emek harcayan başkanları Pehlivan Gündoğdu   sezona Çubukluspor’ dan ayrılan Eyüp Aktaş Hocamızla Teknik sorumlu olarak anlaştılar. Tesis olmayınca antrenmanlarda sağlıklı olmuyor. Geçen yıl olduğu gibi yine  bu yılda mahallenin gençlerinden oluşan bir takımla liglere girdiler. İlk yari maçlarını ligin ortalarında bitirdiler. Takımları iyi ve tecrübeli bir ekip gruptan çıkabilirler. Yönetimin öncelikli hedefi tesislerin bitirilmesi. Biz de tesislerin en kısa zamanda biterek bu güzel mahallemize hizmet vermesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarılar dilerim.

BEYKOZ GÖLLÜKÖYÜ SPOR: Sezona Teknik sorumlu olarak Özcan Özdeniz Hocayla başladılar. Beykoz da tek köy takımı olarak 2012 den bu yana köy gençlerine kendi olanaklarıyla spor yaptırmaya çalışıyorlar. Genel kaptan Mehmet Yazgan eski bir hakem olması nedeniyle futbol kurallarını bilerek takıma her konuda faydalı oluyor. Bir köy takımı olmasına rağmen Fair Play çerçevesinde iyi futbol oynamaları rakipleri tarafından övgüyle de karşılanıyor. Zamanla bu iyi oyun skora da yansıyacaktır. Bu övgü sözleri doğal olarak bizleri de mutlu ediyor. Başarılar dilerim.

Daha önceki yazılarımda sırasıyla yine yerel ligleri oluşturan Süper Amatör ve 1. Amatör Liglerle ilgili değerlendirmeleri yapmıştım. Bazı kişiler ne yazık ki başlıkları okumadan içeriğe bakarak bizi niye yazmadınız diye serzenişte bulunmuşlardı. İşte sırası geldi ve onlardan da haberler verdik. Yalnız o arkadaşlara küçük bir ricam olacak lütfen yazıların tamamını  okusunlar lütfen.

Dünyamızı ve Ülkemizi derinden etkileyen COVİD-19 (Coronaviris) tehdidi (salgını) nedeniyle Devletimizin Sağlık Bakanlığı öncülüğünde başlatmış olduğu önlemler sonucunda 20 Mart 2020 Tarihinden itibaren Türkiye’ de tüm  ligler ile sportif etkinlikler de ertelendi. Bu nedenle ertelenen yerel klasman grubu ve 2. Amatör lig maçların, koşulların uygun olması durumunda Devletimizin alacağı kararlar doğrultusunda yeniden oynanmasını heyecanla bekliyoruz. Allah’ım bizleri ve tüm insanlığı bu beladan korusun.

Bu günlerde hakkın rahmetine kavuşan eski Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’ e Allahtan rahmet dilerim. Mekânı cennet olsun. Nur içinde yatsın inşallah. Beykoz Spor Camiası olarak Corona tehlikesi nedeniyle  cenaze törenine katılan veya katılamayanlar oldu. Bu nedenle  taziyelerimizi olağanüstü durum ortadan kalkınca yapacak ve mezarı başında anılarak kuran okutulacaktır.                                                                                                 

Yazarın Yazıları
Yorumlar (1 Yorum)

Mehmet (4 yıl önce)

Sayın Baskanim Amatör kulüplere verdiğiniz destek,kulüplerin ve takımların tanıtımı,iyi dilek ve temennileriniz için çok teşekkür ediyorum.Rabbim bu süreçte cümlemizi tüm salgın,afet ,bela ve musibetlerden korusun. Mehmet Yaylı Üsküdar Yavuztürk Spor Kulübü

Yorum Yaz