İstanbul 1. Amatör Liglerinde Beykoz

  • 11.03.2020 09:28
  • Okunma: 5983 kez

KANLICA SPOR: Sezona Aydın Çaylı hocanın Teknik sorumluluğunda başladılar. Sezon başı hazırlık dönemini çok iyi geçirdiler. Geçen sezon yer aldığı Süper Amatör ligden yaşanılan şanssızlıklar sonunda 1. amatöre düşmüşlerdi. Bu sezon 1. Amatör lige Süper Amatörün tecrübesi ile giriş yaptılar. Lig ortalarında yakaladıkları yüksek performans ile ligin son haftalarına kadar şampiyonluğu kovaladılar. Ama olmadı. Sezonu ikinci bitirerek Süper Amatör lige çıkmak için kaderin cilvesi yine ilçemizin takımlarından Gümüşsuyu spor ile Play-Off oynama hakkını kazandılar. Paşabahçe sahasında oynanan tek maçın galibi olarak bir sezon aradan sonra tekrardan Süper Amatör lige çıktılar. Süper Amatör ligde Başarılar dilerken kalıcı olmalarını temenni ederim.

 

ÇUBUKLUSPOR: Sezona amatör liglerin kurt hocası Lokman Balcı’nın Teknik sorumluluğunda başladılar. Geçen sezonda Türkiye şampiyonu olan U-17 takımlarına birkaç abi, ikide yabancı sporcu alarak hiç zorlanmadan bu genç kadro ile guruplarında namağlup şampiyon oldular. Teknik ekibe birçok konuda destek olan Mehmet Şahin’ in hizmetleri göz ardı edilemez. A Takımdan Ağabeyleri ile yabancıları çıkardıktan sonra yaşı tutan gençleri maçsız kalmamaları için U-19 (A) takımında oynatıyorlar. Bir futbolcu üretim merkezi gibi çalışan efsanevi Alt yapı düzenleri çok başarılı. Süper Amatör ligde başarılar dilerim. İnşallah kalıcı olurlar.

GÜMÜŞSUYUSPOR: Bir önceki sezonda Süper Amatör ligden, 1. amatör lige düştükten sonra yine Kamil Çolak’ın teknik sorumluluğunda devam ettiler. Hatta A takım kadrolarını bozmadan birkaç takviye ile 1. Amatör ligde şampiyonluğa oynadılar. Ama olmadı. Liglerin bitmesine haftalar kala ikinciliğini garantileyen tek takım oldu. Bana göre başarılı bir sezon geçirdiler. İkinci takım olarak Play-Off’a kalmalarına rağmen haksızlık olur diye büyük bir fair play örneği sergileyerek mevcut takıma takviye yapmadılar. Paşabahçe sahasında komşu Kanlıca spor ile tek maç üzerinden Play-Off maçı oynadılar. Son derece dostane bir ortamda oynadıkları maçı kaybedince süper amatör lige çıkamadılar.

Tebrik ederim. 1. Amatör ligde başarılar dilerim.

NOT: İstanbul ili Süper Amatör lig Klasman grubu BAL’ a yükselme maçları başladı.  Çekişmeli geçmesi beklenen maçlarda ilçemizi temsil edecek olan, Beykoz 1908 AŞ, Kavacık spor ve Ted İstanbul Koleji takımlarımıza  başarılar dilerim.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları