Yaşam

İSÖMX Beykoz'dan Geçti

İSÖMX Beykoz'dan Geçti
2014.08.19 00:00
| | |
4076

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi'nin birlikte organize ettiği yemekli eğlencede, Beykoz'un engellileri bir araya geldi.

Geçtiğimiz yaz ayında albüm çıkartan İSÖMX ise birbirinden güzel türkü ve Anadolu rockezgileriyle konuklara ziyafet verdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de programa katılarak, masalardaki engellilerle tek tek ilgilendi ve onlarla kısa süreli sohbet etti.

İBB Beykoz Koru Tesisleri'nde düzenlenen etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanısıra Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyon Genel Sekreter Yardımcısı Hayri Köse, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı İstanbul Özürlüler Müdürü Bekir Köksal ve Yardımcısı Dr. Nurullah Yücel, İBB ve Belediye Meclis Üyesi adaylarının yanı sıra çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

İSÖMX grubunun türküleri ve ezgileriyle coşan engelliler, gönüllerince eğlendi. Bu sırada engelli ailelerini temsilen kürsüye Atakan Tiryaki geldi. Yürüme engelli Tiryaki"Bu programa katılım dolayısıyla hepinize teşekkür ediyorum. Uğraştığımıza değdi"diyerek söze başlarken, geçmiş ve bugünü bir engelli olarak kıyaslayarak şunları söyledi: 

"Bundan 10 sene önce hepimiz, camdan bakan insanlardık. Bugün ise ailelerimizle böyle sosyal topluluklar arasına girebiliyoruz, sosyal aktivitelere katılabiliyoruz. Evde yalnızca ailemizi görmüyoruz, arkadaşlarımız var. Bundan 10 yıl önce ben dışarıya çıkamıyordum, akülü arabam yoktu. Bugün ise ben de dahil pek çok engellinin akülü araçları olduğunu görüyorum. Ben başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş'a çok teşekkür ediyorum" 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve ekibinin engelliler için yaptıklarını da unutmayanTiryaki"Beykoz'da ise kafeteryalara bile artık rahat girebiliyoruz. Otobüsleri kullanıyoruz" şeklinde konuştu.

Ardından yine kürsüye gelerek kısa bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de aslında engelli olan kişilere 'engelli' demekten dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Her birimiz bir engelli adayıyız. Şuradan çıktığımızda ne olacağını Allah bilir"dedi. Atakan Tiryaki'nin söylenmesi gerekenleri zaten özetlediğini ve geçen 10 yıllık süreçteAK Parti olarak ülkede büyük değişim yaptıklarını vurgulayan Çelikbilek, gelecek seçim için Beykoz Belediye Meclis Üyesi kontenjanına iki engelliyi dâhil ettiklerini anlattı. Beykoz Belediyesi olarak yaptıklarının yanı sıra gelecek süreçte çok daha fazlasını yapmayı arzuladıklarını dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, engelliler konusunda Belediye olarak daha fazla çalışma ve proje üreteceklerinin de altını çizdi.

Program, engellilerden oluşan Mehteran Ekibi'nin sunduğu gösterinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Engelliler, İBB, Kadir Topbaş, Recep Tayyip Erdoğan, Yücel Çelikbilek, İSÖMX

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"