ISO 9001: 2000 Bayrağı göndere çekildi

  • Güncelleme: 04.02.2008 00:11
  • Okunma: 7706 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, belediyecilik alanında yürüttüğü hizmet ve çalışmalarını Uluslararası Standart Organizasyonu (ISO) kalite belgesi ile taçlandırdı.
ISO 9001: 2000 Bayrağı göndere çekildi

Belediyecilik çalışmaları alanında etkin ve kaliteli hizmetin üretilmesi, toplam kalite ve verimliliğin artırılması amacıyla 2007 yılında başlatılan ISO 9001 kalite çalışmalarını, başarıyla tamamlayan Beykoz Belediyesi, TÜV sertifikalandırma kuruluşu tarafından verilen ISO 9001: 2000 belgesini almaya hak kazandı.

IS 9001 Kalite Belgeli belediyeler arasına katılan Beykoz Belediyesi’nin kalite belgesi, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Boydak, Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe’nin yanı sıra Beykoz Belediyesi çalışanlarının da katıldığı törenle takdim edildi.

2007 yılı Mart ayında başlayan eğitim ve denetim çalışmalarında veri kontrolü, yönetim sistemi, kalite yönetimi, kaliteli hizmet, sürekli iyileştirme, verimlilik gibi konularda eğitimden geçirilen 24 kişilik kalite yönetim ekibi, uygulama alanında da düzenli olarak denetimlerde bulundu.

ISO 9001: 2000 Toplam Kalite Sertifikasını temsilen Beykoz Belediye Binası önüne dikilen bayrak ve sertifika belgesini, kalite belgesi kuruluşu TÜV SAARLAND yetkilisi Abdullah Özdemir’in elinden alan Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, belediye çalışanlarıyla birlikte bayrağı göndere çekti.

Halk adına halka hizmet amacıyla çalışan yerel yönetimlerin, hizmet kalitesini uluslararası seviyelere taşımakla yükümlü olduğuna dikkat çeken Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, kent ve toplum hayatını iyileştirmenin en temel koşulunun kurumsal standartları yükseltmek olduğunu ifade etti.

Kamu kurumlarının vatandaş memnuniyeti esasına göre çalışmalarını yürütmesinin önemine değinen Kaymakam Aydın Ergün ise, “Beykoz Belediyesi bu kalite belgesini almaya hak kazanarak önemli seviyeye çıktığını göstermiştir. Bundan sonra daha iyisini yapma yoluna uğraşmalıdır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Beykoz Belediyesi ISO 9001 Kalite bayrağı göndere çekildi.