Siyaset

İsmet Konca İl Yönetimi’ni topa tuttu…

İsmet Konca İl Yönetimi’ni topa tuttu…
2014.08.12 00:00
| | |
9379

12 Haziran Seçim Sonuçlarının açıklanmasının ardından görevinden istifa eden CHP Beykoz eski İlçe Başkanı İsmet Konca İl Başkanlığı’nı topa tuttu.

CHP Beykoz İlçe Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında istifa gerekçesinin seçim sonuçlarıyla ilişkilendirilmemesi gerektiğinin altını çizen Konca, “istifam seçim sonrasında alınmış bir karar değildir. 20 Mayıs gecesi düzenlediğimiz yemekte bazı il yöneticilerinin tutum ve davranışları sonrasında, o akşam bu kararı almıştım. Ancak taktir edersiniz ki seçimlere çok kısa bir süre kalmışken istifa etmem doğru olmazdı. Bu gün CHP olarak yüzde elli oy almış olsaydık dahi yine istifa edecektim” şeklinde konuştu.

İl Başkanı’nın seçim diye bir derdi yoktu…

Konca seçim çalışmalarının İl Yönetimi tarafından adeta sabote edildiğini belirttiği konuşmasında şu cümlelere yer verdi; “İlçe teşkilatı olarak, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Milletvekili Adaylarımız inanılmaz bir kampanya yürüttük. Çalmadığımız kapı, girmediğimiz ev kalmadı. Bilhassa Milletvekili Adaylarımız bizlere çok destek oldular. Hazırladığımız her programa eksiksiz katıldılar. Kendileriyle hakikaten olağanüstü bir çalışma yürüttük. Ancak ne yazık ki İl Başkanlığı bu çalışmaların çok gerisinde kalmıştır. İl Başkanlığı’nın 12 Haziran Seçimleri gibi bir derdi maalesef yoktu. Onların farklı hesapları, farklı planları vardı.” CHP İstanbul İl Yönetimi’ne sert eleştiriler getiren Konca’nın bu eleştirilerinin merkezinde İl Başkan Yardımcısı Cemil Ekşi de yer aldı.

Paşabahçe’de gençlerle içkili sohbet

Konca, “bu arkadaşımız biliyorsunuz Tuzla’dan. Kendisi seçimlere kısa bir süre kala Paşabahçe’de gençlik kollarından bazı kardeşlerimizle gece oldukça geç saatlere kadar içkili bir ortamda sohbet ediyor. Sohbet esnasında ‘Beykoz’u çok beğendim. Burası güzelmiş. Çoğu da Karadenizli. Ben önümüzdeki dönem buradan Belediye Başkanı olayım. Zaten 12 Haziran’da da İsmet Konca’yı görevden alacağım’ gibi saçma sapan cümleler kullanıyor.

“Diğer taraftan il yönetimi seçimlere iki ay gibi kısa bir zaman kala göreve atanıyor ve göreve gelir gelmez ilk işleri beş ilçeyi görevden almak oluyor. Düşünebiliyor musunuz? Seçime yirmi gün kala İl Gençlik Kollarını görevden aldılar. Hemen akabinde birçok ilçenin gençlik kolları da görevden alındı. Partiyi sabote et desen bu kadar yapılmaz. Böylesine önemli bir seçimde, Genel Başkanı’ndan en ufak birimine kadar herkes can siperhane, gece gündüz demeden büyük bir fedakarlıkla çalışırken, Türkiye’nin en büyük ilinin yönetiminin uğraştığı işler maalesef seçimden başka her şey oldu. Aslında benim bu istifa kararımı iki ay önce uygulamam gerekirdi ancak seçim üzeri bunu yapmayı doğru bulmadım ve bu güne kadar sabrettim.”

İl 12 Haziran sonrasının kongre hazırlığındaydı

İsmet Konca İl Yönetiminin 12 Haziran seçimlerine gerekli önemi vermediğini ifade ederken, “İl yönetimi adeta seçim kampanyasını bir kenara bırakmış, başka hesaplar içerisindeydi. Kimisi 2014’te belediye başkanlığı peşindeydi, kimisi de 12 Haziran sonrası il kongresinin hesapları içerisindeydi. 20 Mayıs’ta düzenlediğimiz yemeğe katılan İl Yöneticisinin o gece sergilediği tavır CHP kültürüne yakışmamıştır. Bu tavır bu insanların seçim çalışması gibi bir dertlerinin olmadığını o akşam ortaya koymuştur. Bu tavır CHP’nin başarısı için mücadele eden tüm arkadaşlarımız, gerçek CHP’lileri incitmiştir. Onurunu kırmıştır. Bu düşüncemi İl Yönetimi’ne de dünkü toplantıda söyledim. İlçe Başkanlarıyla yapılan toplantıda İl Yönetimi başarılı bir seçim çalışması yürüttüklerini ifade edince söz alıp; ‘hayır. Siz başarısızsınız. Ben 1983 yılından bu yana bu partinin her kademesinde görev aldım. O tarihten bu yana gördüğüm en kötü il yönetimi sizsiniz’ dedim. Halen daha aynı düşünceleri taşıyorum ve bu tip insanların CHP’yi yönetmemesi gerektiğini söylüyorum. Tüm bu konular bir rapor halinde bizzat Sayın Genel Başkanımıza iletilmiştir.”

Konca İl Yönetiminin görevden alınması durumunda dahi istifasını geri çekmeyi düşünmediğini belirtirken, İl Genel Meclis Üyeliği’nden de istifa etmeyi düşündüğünü ancak bu konuda bir süre daha düşüneceğini belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İsmet Konca, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"