İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu

  • 0
  • 10083
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu
İsmet Acar Batumlulara Fahri Başkan oldu

Beykoz Batum Havalisi Dayanışma ve Kültür Derneği, Beykoz Belediyesi Beytaş Sosyal Tesisleri’nde yapmış olduğu dayanışma gecesinde Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar’ı Fahri Başkan ilan etti.

Düzenlenen programa; Beykoz Kaymakamı Süleyman ErdoğanBeykoz Belediye Başkanı Yücel ÇelikbilekAcarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet AcarBeykoz Belediyesi Meclis ÜyeleriSTK Başkanları’nın yanı sıra Mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Kültürleri tanımak dayanışmayı arttırır

Sunumunu Erdal Dalcı’nın gerçekleştirdiği programda başka bir programa katılacak olması nedeniyle kısa bir konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, “yörelerin kültürlerini ne kadar iyi tanırsak dayanışmamızda o kadar sağlam olur” dedi.

Programa emeği geçenlere teşekkür eden Beykoz Kaymakamı Erdoğan, Ülkemizin derdi sıkıntısı hiç bitmez. Önemli olan birlik olup bu sıkıntılara göğüs germemiz. Daha çok bir araya gelip birbirimizi anlayalım” dedi.

Deneyimli sunucu Erdal Dalcı

Gürcüler’in tarihleri boyunca hep bulundukları yerlerde önem taşıyan bir millet olduğunu ve gürcülerin kendi dillerindeki zenginliğin edebiyata çok büyük zenginlik kattığını ifade eden Erdal Dalcı ikinci konuşmacı olarak Dernek Başkanı Ali kemal Kılıç’ı sahneye davet etti.

Başkan Kılıç’tan herkes teşekkür

Gürcü kültür ve gelenekleriyle, yoğurdu, mısır ekmeği ve yöreye ait geleneksel yemekleriyle Beykoz’a bir kültür akşamı yaşatan Batum Havalisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç davetine icabet eden herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

Derneklerinin kuruluş amacını; kültürel yapı ile birlikte gelmiş oldukları yörenin gelenek ve göreneklerini örf, adet ve kültürünü yaşatmak ve tanıtmak olarak açıklayan Başkan Kılıç,“Batum Havalisi Derneği, burada yaptığımız gibi bu alanlar doğrultusunda faaliyet yapan bölgemizde etkin ve güçlü sivil toplum örgütlerinden birisidir.” dedi.

Beykoz’un en önemli zenginliklerinden birisinde de, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden göç almış olması olduğunu söyleyen Kılıç, “bizlerde bu kültürün bir parçasıyız ve bundan gurur duyuyoruz. Etkinliğimize bir hafta çalıştık umarım beğenirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Sözlerinin ardından Yönetim Kurulu Üyeleri’ni sahneye davet eden başkan Kılıç, arkadaşlarıyla birlikte davetlileri selamladı…

Fahri Başkan İsmet Acar, “sizinle gurur duyuyorum”

Batum Havalisi Derneği tarafından Yönetim Kurulu kararıyla Fahri Başkan seçilen Acarlar Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar sahneye davet edildi.

Sözlerinin başında katılımcılara teşekkür eden iş adamı İsmet Acar, “Güzel bir akşam geçirmenizi de en içten dileklerimle temenni ediyorum. Bu tür konuşmalarımda her zaman önce vatan sonra anavatan söylemimle konuşmama başlarım.” dedi.

Gürcüler gerçekten ne şartlarla Türkiye’ni hangi bölgelerinde neler yaptıklarını hepiniz biliyorsunuz. Beykoz’da gördüğüm ise kültürünüzü yaşatmak için bir dernek çatısı altında birleşmenizden bende sizden biri olarak gurur duyuyorum.” ifadelerine yer veren Acar, “bu nedenle Beykoz’umuza faydalı olacak işlerde her zaman yanınızda olduğumu da özellikle belirtmek isterim. Siyasetçi olmadığım için çok konuşmanın bana bir faydası yok. Sizlerle bir arada olmak benim için bir gururdur.” cümlelerini kullandı.

Türkiyeliyim, İstanbul’da oturuyorum

Acar şöyle devam etti: Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullarda şunu bilmemiz lazım; Yurt dışında olduğum zamanlarda bana ‘Nerelisin?’ diye sorduklarında Türkiyeliyim diyorum. ‘Nerede oturuyorsun?’ diye sorduklarında ‘İstanbul’ cevabını veriyorum. Bu topraklar da büyüdük, bu topraklarda yaşıyoruz. Bulunduğumuz ülkenin toprağına ihanet eden oğlum da olsa babam da olsa affetmem. Önce vatan, sonra anavatan.

Bunlar insanın içini ısıtan hareketlerdir

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te insanların kendi kültürlerini yaşatmak amacıyla bir araya gelmesinin mühim bir iş olduğunu ifade ettiği konuşmasında, bunlar gerçekten insanın içini ısıtan hareketlerdir. Gürcü insanlarının bu millete memlekete gerçekten anlatmakla bitmeyecek faydaları ve çalışmaları olmuştur.” dedi.

Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç’ı da tebrik eden Başkan Çelikbilek, Bu akşam bizleri burada organik adı verilen yemeklerle ağırladılar. Kim yapmışsa ellerine sağlık. Zaten bizlere Beykoz Çayır Festivali’nde zaman zaman bunları sergilediler. Katılımlarınızdan dolayı hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Memleketimizin içinde bulunduğu durumu görüyorsunuz. Birlikte olun, mutlu yaşayın. Muhabbetle kalın” dedi.

Beykoz Batum Havalisi Derneği’nin gecesine yörenin kültürel ezgisi olan ve Gürcü kültüründe uzun yıllardır varlık gösteren ‘tulum’ çalındı.

Haber Merkezi

Ev hanımları kitap okumayı öğreniyor
Önceki Ev hanımları kitap okumayı öğreniyor
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz