Yaşam

İSMEK’ten Beykoz'a 65 yıllık domates fidesi

İSMEK’ten Beykoz'a 65 yıllık domates fidesi
27.04.2018 16:25
| | |
4789

Foto galeri

İSMEK Gümüşsuyu Bahçe Bakımı sınıfı öğrencisi Telat Bayık tarafından elde edilen 65 yıllık “Tınaz Tepe” cinsi Beykoz'da toprağa kavuştu.

Geleneksel doğal domates tohumundan üretilen fideler Beykoz Belediyesi Meyve Bahçesi’nde toprakla buluştu.

İSMEK Gümüşsuyu Peyzaj ve Bahçe Bakımı Hocası Nisa Topçu eşliğinde öğrenciler tarafından Beykoz Belediyesi Hobi Bahçesi’nde organik tohumlardan üretilen Tınaz Tepe, Tomatillo Verde, Mor Domates fideleri Paşamandıra Meyve Bahçesi’ne hediye edildi.

Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Meyve Bahçesi serasına dikilen fideler yetiştirilerek tohumların nesilden nesile ulaşması ve korunması sağlanacak. Yapılan tohum takası etkinliğiyle genetiği bozulmamış yerli ve geleneksel tohum üretimine dikkat çekilmesi de amaçlanıyor.

“Doğala dikkat çekmek istiyoruz”

İSMEK Usta Öğreticisi Nisa Topçu: “Beykoz Belediyesi’yle 10 yılı aşkın süredir işbirliğimiz var. Belediyemiz merkezimize ve kursiyerlerimize her türlü desteği sağlıyor. Hobi Bahçesi’nde bize bir uygulama alanı tahsis edildi. Kursiyerlerimizle burada sebze ve meyve yetiştiriciliği ve bakımı konusunda her türlü çalışmayı yapıyoruz. Tohumlarımızı da bu alanda yetiştirdik. Amacımız doğala dikkat çekmek.” dedi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İSMEK, Gümüşsuyu Bahçe Bakımı, Telat Bayık, Tınaz Tepe

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"