Güncel

İsmail Türüt'e 10 gün hapis cezası

İsmail Türüt'e 10 gün hapis cezası
2014.09.16 00:00
| | |
7042

Beykoz Çavuşbaşı'nda ikamet eden Karadenizli ünlü türkücü İsmail Türüt'ün başı bu kez nafakayı ödemediği için dertte. Nafaka borcu yaklaşık 50 bin TL'yi bulan türkücüye Beykoz İcra Ceza Mahkemesi, 10 gün hapis cezası verdi. Türüt, bu borcu öderse hap

Zaman zaman yaptığı çıkışlarla dikkat çeken ünlü türkücü İsmail Türüt, tam 15 yıldır kendisini aldattığı gerekçesiyle boşanma davası açan ve 1.7 milyon liralık maddi ve manevi tazminat talep eden resmi nikâhlı eşi Ayşe Türüt'ün aylık 6 bin TL'lik nafakasını ödemeyince bu kez hakkında 'Nafakayı ihlal davası' açıldı. Beykoz İcra Ceza Mahkemesi, nafaka borcunu ödemeyen Türüt'e 10 gün hapis cezası verdi. 

"ÖDEME GÜCÜM YOK"


Eşi Ayşe Türüt'e Şubat ayından bu yana nafaka borcunu ödemediği öne sürülen türkücünün mahkemede "Aylık gelirim 5 bin TL. Nafaka borcum doğrudur, ancak ödeme gücüm yoktur. Boşanma davası devam ederken, mal varlığım hakkında abartılı bir beyan yapılarak buna göre nafaka miktarı tespit edilmiştir. Şu anda ödeyecek gücüm yoktur" dediği öğrenildi. 

Türüt, çocuklarının yurtdışı okul masraflarının ve gidiş- geliş uçak biletlerini de karşıladığını ve eğitim giderlerinin nafaka borcuna sayılmasını da talep etti. İfadesinde, ortak çocukları M.T.'nin yurtdışındaki okul masraflarını ve kızları Y.T.'nin bir yıllık üniversite öğrenim ücretini nafaka borcuna mahsuben ödediğini ifade etti. Ancak Ayşe Türüt'ün avukatları, masrafların bir baba olarak yapıldığını belirterek, ödemenin nafaka borcuna sayılmasının kabul edilemeyeceğini bildirdi. Davanın görüldüğü Beykoz İcra Ceza Mahkemesi, son duruşmada nafaka hükmüne uymadığı gerekçesiyle Türüt'e 10 gün hapis cezası verdi. Nafaka borcunu ödediğinde tahliye edileceğinin kendisine bildirilmesine de hükmetti. 

"EŞİNİ VE ÇOCUKLARINI MAĞDUR ETTİ"

Ayşe Türüt'ün Avukatı Sema Kılıç, "İsmail Türüt'ün toplam nafaka borcu Şubat ayından bu yana faizlerle 50 bin TL'ye yaklaştı. Türüt'ün aylık 6 bin TL nafaka bedelini ödememesi nedeniyle Ayşe Türüt, iki çocuğu ile birlikte sıkıntı çekiyor. Bu nedenle Ayşe Türüt, nafakayı icra yolu ile tahsil etmeye ve nafakanın ihlali nedeni ile hapis cezası çıkması için girişimde bulunma mecburiyetinde kaldı. İsmail Türüt parayı öderse hapis cezası düşecektir" dedi.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ayşe Türüt, Beykoz, Hapis, İcra Ceza Mahkemesi, İsmail Türüt

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"