İsmail Türüt Beykoz’da tozdan bulut yarattı

  • 01.05.2016 00:12
  • Güncelleme: 09.03.2020 21:09
  • Okunma: 16371 kez
  • Yorum: 0
Kas-Der Beykoz Şubesi'nin günlerdir hazırlıklarını yaptığı festival gecesinde Karadeniz’in ünlü seslerinden Türk halk Müziği Sanatçısı İsmail Türüt sahne aldı.
İsmail Türüt Beykoz’da tozdan bulut yarattı

Kendine has tarzıyla sevenlerinin gönlünde taht kuran ve uzun zamandır Beykoz’da yaşayan Karadeniz’in sevilen sesi İsmail Türüt, Kas-Der Beykoz Şubesi’nin düzenlediği programda sahne aldı. Birbirinden güzel türküleri seslendiren İsmail Türüt, alanı dolduran yüzlerce Beykozluyu coşturdu. Özellikle potpuri şarkıları sonrası sahne önüne gelerek horon tepen Beykozlular, Türüt’e sevgi gösterisinde bulundu. Artık Beykoz’un sanatçısı olan Rizeli İsmail Türüt ise bir yandan türkü okudu bir yandan da sahneye getirilen Rize çayını yudumladı.

Kas-Der Beykoz Şubesi, gündüz saatlerinde gerçekleştirdiği görkemli açılışın ardından akşam saatlerinde gönül kapılarını İsmail Türüt için açtı. Hayranlarıyla bol bol fotoğraf da çekinen İsmail Türüt, şiveli konuşmaları ve esprileriyle alanı dolduranları doyasıya eğlendirdi. Terör ile ilgili duygusal bir konuşma yaparak terörü lanetleyen İsmail Türüt, bununla ilgili yazdığı şarkıyı okudu ve öncesinde de “Allah onları kahru perişan eylesin” diyerek duygularını seslendirdi.

Karadenizli sanatçı İsmail Türüt’ün türküleriyle zaman zaman hareketlenen Kastamonulular horon oynamayı da ihmal etmedi. Onlarca kişinin toprak zeminde horon oynamasıyla festival alanında adeta tozdan bulut oluştu.  

‘Süleyman Çalık, İsmail Türüt’ten söz aldı’

Bir başka yerde vereceği konser nedeniyle, sahnede uzun süre kalamayan İsmail Türüt, konserin ardından Kas-Der Beykoz Şubesi’nin yetkililerini sahneye davet etti. Bu sırada Kas-Der Şube Başkanı Süleyman Çalık ile de konuşan İsmail Türüt, daha sonraki günlerde Kastamonulular Fuarı’nı ve stantları gezeceğine dair Çalık’a söz verdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz