Spor

İsmail Albayrak'tan Yücel Çelikbilek'e açık mektup

İsmail Albayrak'tan Yücel Çelikbilek'e açık mektup
2014.08.12 00:00
| | |
8298

İsmail Albayrak, Yücel Çelikbilek’in 2 kere üst üste olmak üzere 3. kez Belediye Başkanı seçilmesinin ardından kendisine kamuoyuna açık bir mektup yazdı.

19 Ağustos günü özel bir programla “Dünya Beykozlular Günü” hazırlıkları devam ederken, Beykoz Spor Kulübü tarihinde önemli bir konumu olan ve Beykozspor sevdalılarının gurur vesilesi olan “Atatürk Kupası” nın Beykoz Meydanı'na özel bir anıt olarak dikilmesi ve o noktanın “Kupa Meydanı” olarak anılması yönünde daha  önceleri talebi olan ve 30 Mart Seçimleri öncesinde bu konudaki düşüncelerini Belediye Başkan adaylarına ileten İsmail Albayrak, Yücel Çelikbilek’in  2 kere üst üste olmak üzere 3. kez Belediye Başkanı seçilmesinin ardından kendisine kamuoyuna açık bir mektup yazdı.

İsmail Albarak bu konuda yıllardır düşüncesini Beykoz Kamuoyu ile ısrarla paylaşmaktaydı...  26 Kasım 2013 Tarihli Dost Beykoz’da konu gündeme getirilmiş, hatta Albayrak anıtın yapılabileceği yerleri Dost Beykoz Spor Müdür Talip Ercan ile birlikte incelemişti.

Beykoz Spor Kulübü eski müdürü İsmail Albayrak, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e yazdığı kamuya açık mektubunda şu ifadelere yer verdi.

Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek...

Sayın Başkanımız öncelikle, seçilmiş olduğunuz 2.Dönem Başkanlığınızı kutlar, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Adım İsmail Albayrak..1950 Beykoz doğumluyum...geçmiş tarihin Beykozlularının torunları olan bizler Beykozspor 1908 tarihinde sizinle altın bir sayfa açmak, spor tarihimizi yeniden sizinle yazıp yaşamak isteyen biz Beykoz Sevdalıları olarak rüyamız olan dünü yaşatmak ve bugünün gençliğiyle birlikte, tarhimizi sizinle birlikte ayağa kaldırmaktır.

Arzu, isteğimiz, rüyamız bugün Belediye arşivlerinde korunan, onurumuz, gururumuz, spor simgemiz olan 200 Kiloluk, 2 Metrelik Türkiye’nin en anlamlı ve en büyük kupası olan Atatürk Kupasının Beykoz Meydanına dikilmesi ve meydanımızın adının “Kupa Meydanı” olarak değiştirilmesi ve o günün Beykoz Spor Bayramı ilan edilip, çeşitli spor etkinlikleri ile her yıl aynı gün kutlanması. Bu konuda “Dünya Beykozlular Günü” olarak kutlanmaya başlanılan 19 Ağustos gününün en uygun düşecek tarih olduğunu söyleebiliz. Öte yandan Beykoz Spor Kulüp Binasının tamamlanarak Beykozspor 1908’e mal edilip İbrahim Kelle Caddesine, İbrahim Kelle’nin büstünün dikilip onurlandırılmasını sizlerden acizhane talep etmekteyiz.  Bunları yaptığınız anda ilçe spor camiasında onur ve gurula anılıp Boğazın Spor Merkezi, Beykoz 1908 tarihine altın harflerle geçeceğinize inanıyorum.

Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz, sizlere inanıyor ve güveniyor ve de saygılarımızı sunuyoruz.

Beykozspor Sevdalıları adına

İsmail Albayrak

Beykozspor 1908 Eski Kulüp Müdürü

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz 1908 AŞ, Atatürk Kupası, İsmail Albayrak, Kupa Meydanı, Yücel Çelikbilek

reklam
1 Yorum
beykozlu12.08.2014 13:57:46

Baskanın bu ıstegı gerı cevırmeyecegınden emınım.Kendısı herkezden cok Beykozsporludur.Ama artık kusme bıtsın,Bu buyuk camıayı ayaga kaldırın baskanım.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"