Makaleler

İslam HAVA YOLLARI uçağı ile seyahat

05.06.2016 14:43
| | |
2907

Hızır Çakır hocamdan e-mailime, Canip Uzun bey ile paslaşmalı hazırladığı çok ilginç bir yazı geldi.

 Hem güncel olması sebebiyle, hem de çok önemli gerçekleri esprili bir şekilde zihinlere nakşetmesi nedeniyle sizlerle paylaşmak istiyorum.

Şöyle ki:

İSLAM Hava Yolları'nın “RAMAZAN” isimli ve 1437 sayılı uçağıyla, 29 günlük (Mecburi) bir seyahat yapacağız. Bu mecburi, fakat ulvi yolculuğumuzda, aramıza katılan değerli yolcularımızı canı gönülden tebrik ediyoruz. Öncelikle Ramazan uçağına ulaşanlar için, mecburi olan bu seyahatle ilgili bazı teknik bilgiler verelim.

1)    On beş yaşına basan bütün Müslümanlar için bu seyahate katılmak mecburidir. (Katılmayan cezalandırılır.)

2)    On beş yaşından küçük olanlar, seferi olanlar, bu yolculuğa dayanamayacak kadar hasta olanlar için mecburi değildir.

3)    Yolcularda aranan esas şartlar: “İman” ve “Sıhhattir”. Bu şartlara sahip olmayanlar uçağa alınmazlar.

  1. Bu yolculukta sigara ve her türlü kötü alışkanlıktan uzak durulmalıdır.

5)    Kendileri talip olmak şartıyla: Çocuklar ve hastalar (Deneme maksadıyla) 2 - 3 günlük seyahate katılabilirler.

6)    Seferi olanlar: Seyahate katılıp, katılmamak hususunda serbesttirler. Arzu ederlerse seyahate katılabilirler. 

7)    Müzmin hastalarımız için üzüntülüyüz... Onlara acil şifalar diliyor, gelecek sene 30 gün beraber uçmayı temenni ediyoruz.

-Değerli yolcularımız. 'Uçuş Ekibimiz'in Kaptanı, Kur'an-ı Kerim'dir. Yardımcı Pilotlarımız: Sünnet ve Fıkıh'tır. Yaşadığımız müddetçe her sene 'Ramazan Ayı'nda imanlı, hür, mukîm ve sıhhatli herkes için mecburi olan yolculuğumuzun, bu senelik müddeti 29 gündür...

Akıl baliğ olan akraba, dost ve yakınlarınıza duyurunuz. 
Uçağımızın kalkış vakti, İMSAK VAKTİ'DİR. Asla rötar yapmayan uçağımızın kalkış saatine yetişemeyenler sağlıklı bir şekilde uçamazlar.
Uçağımızın iniş vakti, İFTAR VAKTİ'DİR. Endişe etmeyiniz. Uçak iftar vaktinde kesin olarak inişini gerçekleştirir.

Uçağımızın içinde “Şeriat - Tarikat - Hakikat - Marifet - İhlas - Takva – Zühd” isimli 'özel KOMPARTIMANLAR' vardır.
Uçağa alınan yolcular, maneviyat durumlarına göre bu 'Özel Kompartımanlara yerleştirilirler. İtiraz kabul edilmez.
Bu kompartımanlara yerleştirilenler: 'Farklı ve değişik boyutlarda’ özel bir hayat yaşarlar... Kişilerin manevi hallerinde meydana gelen (ilerleme veya gerileme) durumlarına göre kompartımanları derhal değiştirilir... (Değiştirme operasyonları otomatikman gerçekleştirilir)

Kalkış başladıktan sonra iniş vaktine kadar: Yemek - İçmek ve Cinsellik kesin olarak yasaktır. Yasağı çiğneyenler, ara vermeksizin 61 gün boyunca peş peşe uçuş yapmak mecburiyetindedirler. (Bu kişiler asla AF edilmezler.)
 

Yolculuğun huzurlu geçmesi için, bütün yolcular gıybet, çirkin söz ve abes hareketlerden kesinlikle kaçınmalıdırlar. Bu sıcak ve uzun günlerde bu seyahat çekilmez diyerek, bize katılamayan dostlarınıza uçuş zamanında kavuştuğumuz güzellikleri anlatmanızı, en kısa zamanda aramıza katılmalarını tavsiye etmenizi rica ediyoruz.

Bu sezon 29 gün sürecek olan yolculuk esnasında değerli yolcularımızdan, 'İman ve Takva kemerlerini sıkıca bağlamalarını, uçuşumuza ve varmamız gereken yere salimen inmemize zarar verebilecek, her türlü haram ve şüpheli şeylerden 
kaçınmalarını önemle rica ederiz.

Önümüzdeki 11 ay için bu Ramazan adlı uçağımız bakıma alınacağı için, daha önceki aylarda uçuşlarını tamamlayan RECEP - ŞABAN isimli uçaklarımızla uçuş yapamayan dostlarımıza, bu çok avantajlı seyahate mutlaka katılmalarını ısrarla tavsiye ediyoruz.
 

'Mecburi seyahatten döndüğümüz gün, üç günlük BAYRAM kutlanacaktır. Hakiki ve kesintisiz bayramlar ise Ahirette Yapılacaktır.

Her sene mecburi olan bu seyahatin sebebi, faydası ve neticesi:
Ömrümüzün sonunda yine mecburi olarak ‘AHİRET HAVA YOLLARIYLA’, kaptan pilot AZRAİL As. ile yapılması gereken çok zorluklarla, mutlak zorunlu, 50 000 sene gibi çok uzun, yorucu ve tehlikeli yolculuğa tahammül edebilmek için, yapılan bu yolculuk, bir nevi manevi antrenmandır. Bu uzun yolculukta en önemli azık, çokça KUR’ÂN okumak ve dinlemektir.
 

Dünyada her sene, Ramazan adlı uçakla yapılan bu yolculuğu, gönülden ve severek yapanların, Ahiret Hava Yolları ile yapacakları mecburi seyahat
neticesinde varacakları yer, CENNET-İ ÂLÂ, (CEML-İ İLÂHİ), hayal Ötesi nimetler, ölümsüz, ebedi, sonsuz ve mutlu bir hayattır…
Her sene mecburi olan yolculuğumuza severek katılanlar, CENNET'E 'REYYAN' isimli kapıdan giriş yapacaklardır.
REYYAN kapısı, Cennetin oruç tutanlara tahsis edilen özel bir kapısıdır.
1437 sayılı uçağımızla seyahat eden bütün yolcularımıza, hayırlı, feyizli ve bol kazançlı uçuşlar diliyoruz.

Anahtar Kelimeler: Hızır Çakır, Ramazan, İslam Hava Yolu, Cennet

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"