Sponsorlu Haber

Isınma sorunları tarihe karışıyor

Isınma sorunları tarihe karışıyor
06.10.2017 16:07
| | |
2243

Güvenli ve uzun ömürlü ısınma hizmeti almak için tercih edilen karbon film uygulaması özellikle camilerde halı altına uygulanmaktadır.

Farklı alanların farklı ısı derecelerine göre ayarlanabildiği sistemler sayesinde ibadetini yapmak için camilere gelenler soğuk kış günlerinde de sıcak bir ortama girerler. Namaz saatlerine göre ayarlanan termostat ayarı mekanda kontrollü bir ısınmanın gerçekleşmesini sağlar. Enerji sarfiyatının yanı sıra kayıpların da kontrol altına alınması ekonomik açıdan ciddi avantajlar sağlar.

Karbonik filmler eşliğinde yapılan büyük alan ısıtmalarında ucuz ve kolay bir kullanım gerçekleştirilir. Küçük ve orta büyüklükteki camilerde uygulama yaklaşık olarak 1 gün sürmektedir. Hızlı bir şekilde ısınan sistem aynı hızla soğur. Cemaatin ibadethaneye gelmesinden önce çalıştırılacak olan sistemler sayesinde ısı kısa sürede istenen seviyeye en ekonomik seviyelerde ulaşır.

Karbon Film Uygulamalarında Isı Yalıtımının Önemi

Uluslararası standartlara ve CE belgesine sahip olan cami ısıtma sistemleri ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanarak döşenir. Güce uygun olarak sisteme eklenecek olan kaçak akım rölesi 24 saat güvenli kullanım sağlar. Namaz saatlerine göre ayarlanabilen sistem sayesinde enerji tüketimi sınırlandırılır ve cemaat sıcak bir mekanda huşu içinde dini vecibelerini yerine getirir. Isı kaynağının yüzeye yakın olması kısa süre içerisinde hedeflenen ısının her yerde aynı seviyeye ulaşmasını sağlar.

Kullanım öncesinde mekana yapılacak olan ısı yalıtımı sistemden daha fazla verim alınmasını sağlar. Hizmete devam eden alanlarda da uygulanabilen sistem sayesinde cami altı ısıtma hem güvenilir hem de verimli bir şekilde yapılır. Bütün gün çalışmadan da büyük mekanlarda ısınmanın mümkün olacağının kanıtı olan yeni uygulama sayesinde cemaatin bulunduğu bölüm özellikle yoğun girişin yaşandığı saatlerde ısıtılabilir. Kurulumu son derece basit olan sistem sayesinde termostat kontrolü yöneticilerin elinde olur.

 Karbon Film Nereye Uygulanır?

Zemini tahta ya da halı olan camilerde kolay bir şekilde uygulanan karbon film ısı ve nem yalıtımı için tercih edilir. Isı yalıtım panellerinin üzerine döşenen sistem ayak bölgesinin güçlü bir şekilde ısıtılmasıyla mekanın gerekli dereceye gelmesini sağlar. Camilerde olması istenen 20 ila 25 derecelik ısıya ulaşmak için çalışan sistemler sadece belli saatlerde kullanılabilir. Tel ya da rezidansın olmadığı yeni teknoloji sayesinde ısınma işlemleri son derece güvenli bir ortamda gerçekleştirilir.

Konusunda uzman ekipler tarafından yapılan cami ısıtma sistemleri düzenli bakım ya da temizlik gerektirmez. İnşaat halindeki ya da kullanıma açık olan mekanlarda kolay ve temiz bir çalışma ile hızlı bir şekilde kurulan sistemler sayesinde ısınma ihtiyacı sorun olmaktan çıkar. Bilinenin aksine farklı avantajlar içeren yerden ısıtma sistemleri kısa vadede böcek oluşumunu ve nemli ortamlarda rutubet nedeniyle oluşan bakteri üretimi ve koku oluşumunu da durdurur.

 Namaz Saati Programlayıcılar

Namaz saatlerine ve cemaatin bulunduğu yere göre ayarlanan kurulum, en ucuz ve güvenilir ısınmayı sağlar. Kurulum öncesinde alana yapılacak olan alüminyum folyolu destek sayesinde ısı kaybı önlenir ve ısı birikimlerine bağlı olarak yaşanacak kavrulma ya da yangın riski ortadan kaldırılır. Halı ve parke altı için en ideal kullanım alanının oluşturulduğu cami ısıtma panosu ve sistemleriyle haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca kesintisiz ısı kontrolü yapılır.

İbadete açık olan camilerde de kullanılan sistem sayesinde yaklaşan kış aylarında ekonomik ve güvenilir ısınma hizmetleri alınır. Ayak bölgesinin yeterli şekilde ısınması mekan için en kaliteli ısı derecesinin yakalanmasını sağlar. Geçmişten günümüze muhtelif yöntemlerin denediği cami ısıtmasında en yeni sistemler sayesinde ciddi avantajlar yakalanabilir. İnceliği ve kolay kurulumuyla zeminden ısıtma sistemleri konfor sağlar.

Anahtar Kelimeler: Camii, Isınma, Sistem, Karbon Film

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"