Siyaset

İşçi Partisi’nin adayı Can Çakmak oldu

İşçi Partisi’nin adayı Can Çakmak oldu
2014.09.03 00:00
| | |
5850

İşçi Partisi (İP) Beykoz Belediye Başkan Adayını Can Çakmak olarak açıkladı.

İşçi Partisi Kavacık da bulunan ilçe binasında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, İstanbul İl Yöneticisi ve Merkez Karar Kurul Üyesi Bülent Dalkılıç, İP Beykoz Belediye Başkan Adayı Can Çakmak ve yaklaşık 30 civarında partili katıldı. 

İP Beykoz Belediye Başkan Adayını Can Çakmak, olarak açıkladı. 

Biz yapmacık olamıyoruz 

Açılış konuşmasını yapan İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, İP’nin de siyaset yarışında önemli rol aldığını vurguladı. Bundan böyle seçimde ikili yarış değil bizlerde varız diyen Başkan Bostan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

“Bizim her yaptığımız işte, sadelik ve özlük vardır. Biz yapmacık olamıyoruz, siyaset yarışında artık bizlerde güçlü adayımız ve ekibimiz ile sesimizi duyuracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bizler diğer adayları tanıyoruz ve karşılarına kadromuzda güçlü ve İşçi Partisini daha yukarılara taşıyacak bir aday çıkardık, biliyoruz ki, bizleri utandırmayacaktır.” 

İşçi Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Bülent Dalkılıç da, “İP’nin 1940’larda başlayıp yarım kalan devrimleri tespit eden tek partidir, fakat AK Parti ile yaşanan süreçte Cumhuriyet dönemlerinin kalan kaleleri de kalmamış durumda. Bizim tespitimiz işçi devrimini tamamlamak ve görevlendirmektir.” dedi. 

İşçi Partisi bu anlayışla siyaset yapan bir partidir.” diyen Dalkılıç,  Beykoz Belediye Başkanı'nın, ‘ülkeden banane, ben Beykoz’u düşünürüm’ deme gibi bir hakkı olmadığını söyledi. 

Dalkılıç, “Bu sebepten dolayı seçtiğimiz aday, Beykoz’u Türkiye Cumhuriyeti’nin bir parçası olarak düşünen adaydır… Bizim Belediye Başkanımız, ben devrimciyim devrimcinin vatanı olmaz anlayışına sahip değilim ve böyle bir Belediye Başkanı kabul edilemez” dedi. 

Beykoz’u cezalandırıyorlar 

İşçi Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Can Çakmak ta, kendisini anlatan sözlerinin ardından, “bu işi iyi bilen çok güçlü bir ekibimiz var…  Güçlüyüz, kendimize güveniyoruz. Bu seçimi alıp Beykoz’u Beykozlulara yönettireceğiz. Bunun için önümüzde her hangi bir engel yok.” dedi. 

Belediyecilik çöp toplamak değildir. 

Belediyeciliğin çöp toplamak, çiçek ekmek olmadığını söyleyen Çakmak,  “bunlar zaten yapılması gereken işlerdir, önemli olan Beykoz halkına ne gibi destek olabilirsiniz? Derdini, tasasını nasıl çözersiniz? Beykoz’da çalışma alanları kaldırıldı ve Beykoz halkı çalışmak için Beykoz’u terk ediyor. Görünüyor ki, bununla ilgili herhangi bir çalışmada yok… 106 yıllık Beykoz Spor Kulübü’nü bile kaybettik… Anlaşılan Beykoz’u cezalandırıyorlar. Bende bunları düşünerek İşçi Partisi’nden aday oldum” ifadelerini kullandı…

Can Çakmak Kimdir

1962 yılında Beykoz Paşabahçe’de doğdu… Sırasıyla; İSHAKAĞA İLKOKULU, ZİYA ÜNSEL ORTAOKULU ve PAŞABAHCE FERİT İNAL LİSESİ’nden mezun oldu.

Babası CEYHUN ÇAKMAK  Annesi  SUZAN ÇAKMAK   Beykoz Spor Kulübü  milli kürekçilerdir,  Can Çakmak ise   Beykoz Spor Kulübü yüzme takımında 1970 yılında spor hayatına başladı. İSTİNYE, ANADOLUHİSARI, FENERBAHCE SPOR kulüplerinde kürek çekti hali hazırda masterlerde aktif olarak yarışmaktadır.

Milli sporcu Can Çakmak, 2008-2013 yılları arası Türkiye Kürek Federasyonu Yönetim Kurulu’nda Asbaşkan olarak görev yaptı. Halen bu kurumun üyesidir.

Beykoz bünyesinde 2004 yılında kürek sporunun yapılmasında katkıları olmuştur. Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Su Sporları Sorumlusudur.

Babası Ceyhun Çakmak kapatılan Deri Kundura Fabrikasından İşçi emeklisidir.

Annesi Suzan Çakmak Beykoz Adliyesi’nden emeklidir.

5 kuşak boyunca Beykoz sınırları içerisinde doğmuş ve yaşamış bir ailedir.

Özel sektörde satış ve pazarlama uzmanı olarak görev yapmaktadır. Emekli ve bekârdır. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bülent Dalkılıç, Can Çakmak, Eyüp Bostan, İşçi Partisi, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"